מתעניינים בלימודים ורוצים להתייעץ איתנו?

נשיא פרופסור יצחק הרפז

יצחק הרפז, פרופסור לניהול (תואר PhD מאוניברסיטת מינסוטה) הינו מומחה לניהול משאבי אנוש, התנהגות ארגונית, יחסי תעסוקה ועבודה ומחקר השוואתי בין-תרבותי של ניהול. הוא שימש כדיקן ללימודים מתקדמים באוניברסיטת חיפה, שם גם ייסד וניהל את המרכז לחקר ארגונים וניהול המשאב האנושי.

רשימה חלקית של המשרדים והתפקידים אותם אייש הרפז במהלך כהונתו באוניברסיטת חיפה כוללת: חבר בוועד המנהל; חבר בוועדה המרכזת; חבר בוועדת המינויים הכלל אוניברסיטאית; נאמן בחבר הנאמנים; חבר בוועדת הביקורת וחבר בסנאט האוניברסיטה. נוסף על כך, הרפז אייש גם מספר תפקידים ציבוריים: חבר בוועדות שונות של המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג), נציג ציבור (שופט) בבית הדין הארצי לעבודה, יו"ר האגודה הישראלית לחקר יחסי עבודה וחבר הנהלת האגודה הסוציולוגית הישראלית. הרפז הוא עמית מחקר במרכז לחקר עבודה ומשאבי אנוש באוניברסיטת מינסוטה בארה"ב. הוא שימש כפרופסור אורח במספר אוניברסיטאות בצפון אמריקה, כולל בית הספר וורטון באוניברסיטת פנסילבניה, מכללת בוסטון, אוניברסיטת בריגהאם יאנג, והמרכז ליחסי עבודה ומשאבי אנוש באוניברסיטת טורונטו.

פרופסור הרפז כתב או השתתף בכתיבתם של למעלה מ-100 פרסומים מדעיים בכתבי עת מדעיים בינלאומיים יוקרתיים, וכן כתב או השתתף בכתיבתם של שבעה ספרים, כולל את ניהול משאבי אנוש: הגישה האסטרטגית [הוצאת אוניברסיטת חיפה, עם פרופ' משולם]; Heavy Work Investment: Its Nature, Sources, Outcomes and Future Directions (הוצאת Routledge); Work and Organizations in Israel  (הוצאת Transactions); The Meaning of Work in Israel: Its Nature and Consequences (הוצאת Praeger); ו-The Meaning of Working (הוצאת Academic Press). כמו כן הרפז שימש או משמש במערכות של כתבי עת כגון Human Relations ו-The Journal of Managerial Psychology. בנוסף שימש כעורך מיוחד בשלושה כתבי עת שונים בגיליונות מיוחדים שהוקדשו לנושא השקעה ניכרת בעבודה (וורקוהוליזם).

הרפז זכה במגוון פרסים ומענקים מקרנות מחקר וממכונים מובילים כגון הנציבות האירופית; הקרן הדו-לאומית למדע ישראל-ארה"ב (BSF); המועצה הלאומית למחקר ופיתוח; הקרן הלאומית למדע; נאמני הקרן לישראל (קרן פורד); משרד המדע; משרד העבודה והרווחה; והמוסד לביטוח לאומי. כמו כן הוא משמש כמעריך הצעות מחקר עבור מספר סוכנויות וקרנות למדע, כגון מערכת המחקר של הנציבות האירופית; הקרן הדו-לאומית למדע ישראל-ארה"ב (BSF); הקרן הדו-לאומית למדע גרמניה-ישראל (GIF); הקרן הלאומית למדע של ישראל; משרד העבודה והרווחה; ומשרד המדע. הרפז זכה בפרס החדשנות בהוראה ובפרס המרצה המצטיין. כמו כן, שימש כמנחה של למעלה מ-60 סטודנטים לתואר שני, דוקטורט ופוסט-דוקטורט.

Secured By miniOrange