מתעניינים בלימודים ורוצים להתייעץ איתנו?

EDpuzzle – עריכת סרטונים

מידע על הכלי*:

הכלי מאפשר עריכת סרטונים מהרשת למטרות למידה, והעברה של הסטודנט מצפייה פאסיבית לצפייה וחשיבה אקטיבית. ניתן להשתמש בסרטונים ממגוון אתרים ברשת (youtube/ TeacherTube / Vimeo ). התוכנה מאפשרת חיתוך הסרטון במטרה לקצרו או כדי לכלול רק את החלקים הרלבנטיים; הטמעת שאלות ו/או הערות (כתובות או קוליות) על גבי סרטון; יצירת משימות בעת הצפייה.

בפועל, כאשר סטודנט צופה בסרטון – יופיעו הערות המרצה וכן ייפתח חלון חדש ובו שאלה/משימה שעל הסטודנט לבצע. בזמן זה הסרטון נעצר, כך שכאשר יחזור הסטודנט לסרטון יוכל להמשיך מאותה הנקודה בה הפסיק את הצפייה

*המידע על הכלי מתבסס על החומר שנלמד בסדנה שהתקיימה על-ידי אהוד רביב ביוני 2017 וכן בסיוע האתר של אפרת מעטוף: "כלים קטנים גדולים"

יתרונות הכלי

  • מעודד צפייה פעילה ומעורבת: הכלי מעלה את מעורבות הסטודנטים בעת הצפייה בסרטונים, ומאפשר לוודא הבנה תוך כדי צפייה.
  • למידה עצמאית מחוץ לכיתה: ניתן להשתמש בסרטונים כמבוא/חומר נלווה לנושא נלמד, ולאפשר לסטודנטים צפייה עצמאית (מחוץ לכיתה) בסרטונים עם דגשים/הנחיות/שאלות לבדיקה.
  • התאמה לשיעור: האפשרות של חיתוך הסרטונים מאפשרת למרצה לשלב את הסרט בשיעור מבלי להקדיש לכך זמן יקר, וכן לוודא שנכללים בו רק הקטעים הרלבנטיים.
  • השלמת החומר: הוספת הערות לסרטון מאפשרת גם לסטודנטים שנעדרו מהשיעור, להשלים את הצפייה בבית, כשהם נחשפים להערות ולדגשים שנתן המרצה.

קישורים

קישור לאתר החברה https://edpuzzle.com

קישור לסרטון הדרכה בעבריתhttps://www.youtube.com/watch?v=p-V7pMwgmfI

קישור לסרטון הדרכה באנגלית- https://www.youtube.com/watch?v=8377YLHrdwU

 

לסיוע נוסף ניתן לפנות לאורית שמיר בלדרמן  orits@yvc.ac.il