מתעניינים בלימודים ורוצים להתייעץ איתנו?

Kahoot – חידון מרובה משתתפים

מידע על הכלי*:

כלי המאפשר יצירת בחנים/חידונים/סקרים, המבוססים על שאלות סגורות (רבות-ברירה). המשתתפים עונים על השאלות באמצעות המחשב או מכשיר נייד (סמארטפון / טאבלט). ניתן להציג שאלות המכילות טקסט בלבד או לשלב סרטון או תמונה.

ההשתתפות בפעילות לא דורשת הרשמה או התקנה של אפליקציה, אלא רק גלישה לדף המשחק, הקלדת קוד (PIN)  ושם (המשתתף יכול להזדהות בשמו או להמציא שם/כינוי אחר).

אין צורך לשלוח קישור למשתתפים: המרצה נכנס במהלך השיעור למשחק שהכין מבעוד מועד ומפעיל אותו. על המסך בכיתה תוצג הכתובת אליה צריכים המשתתפים לגלוש והקוד שעליהם להקליד.

ניתן גם לבחור חידון מתוך מאגר קיים אך מומלץ (ואף הכרחי) לעבור עליו קודם ולבדוק את טיבו ואת התאמתו.

סטודנט העונה נכונה זוכה בניקוד (אפשר גם ללא מתן ניקוד), הנקבע על פי נכונות התשובה ומהירות התגובה. הניקוד יוצג הן במכשיר הפרטי והן על מסך המורה (המוצג גם בפני הכיתה באמצעות מקרן).

דו"ח תוצאות – בסיום כל משחק ניתן להפיק דו"ח תוצאות, כך שהמרצה יכול לקבל תמונה לגבי כלל הכיתה ולגבי סטודנטים ספציפיים.

*המידע על הכלי מתבסס על החומר שנלמד בסדנאות שהתקיימו על-ידי קרן עיני ביולי 2017 וכן בסיוע האתר של אפרת מעטוף: "כלים קטנים גדולים"

יתרונות הכלי:

  • למידה פעילה: הסטודנטים לוקחים חלק פעיל בשיעור, מדווחים על עניין והנעה (שנתרמת, בין היתר, על-ידי התחרותיות).
  • הנאה: המשחק פשוט ומהנה, מאפשר למידה חוויתית.
  • שיקוף הידע:השאלות נבנות על ידי המרצה בפורמט של שאלות רב ברירה והן יכולות לשמש במגוון אפשרויות: כבוחן, סקר, שאלות לדיון, שאלות חזרה למבחן ועוד. הכלי מספק למורה תמונת מצב שעולה מתוצאות ההצבעה.
  • גיוון ההוראה המסורתית: הכלי יכול לשמש לפתיחה או סיכום של נושא וכן יכול להוות הפוגה משחקית גם בשיעור עם חומר רב ומורכב.
  • המשחק פשוט ואינו דורש היערכות מוקדמת מצד הסטודנט: המשחק ברור ואינטואיטיבי ואין צורך בהסברים רבים ו/או ארוכים. בנוסף, ההשתתפות בפעילות אינה דורשת מהסטודנט הרשמה מראש.
  • משוב מיידי: הסטודנט מקבל משוב מיידי על רמת הידע שלו.

קישורים

קישור לאתר החברה –  https://kahoot.com/what-is-kahoot/

קישור לסרטון הדרכה (מבית "השתלמוודל")–   https://www.youtube.com/watch?t=391&v=WhCQu-xmajM

קישור לסרטון הדרכה באנגלית-  https://www.youtube.com/watch?v=TiwjGDtyGo0

 

לסיוע נוסף ניתן לפנות לאורית שמיר בלדרמן  orits@yvc.ac.il