מתעניינים בלימודים ורוצים להתייעץ איתנו?

Quizizz – חידון מרובה משתתפים

מידע על הכלי*:

כלי המאפשר יצירת בחנים/חידונים, המבוססים על שאלות רבות-ברירה. המשתתפים עונים על השאלות באמצעות המחשב או מכשיר נייד (סמארטפון / טאבלט). ניתן להציג שאלות המכילות טקסט בלבד או לשלב תמונה.

ההשתתפות בפעילות לא דורשת הרשמה או התקנה של אפליקציה, אלא רק גלישה לדף המשחק, הקלדת קוד (PIN)  ושם (המשתתף יכול להזדהות בשמו או להמציא שם/כינוי אחר).

אין צורך לשלוח קישור למשתתפים: המרצה נכנס במהלך השיעור למשחק שהכין מבעוד מועד ומפעיל אותו. על המסך בכיתה תוצג הכתובת אליה צריכים המשתתפים לגלוש והקוד שעליהם להקליד.

ניתן גם לבחור חידון מתוך מאגר קיים אך מומלץ (ואף הכרחי) לעבור עליו קודם ולבדוק את טיבו ואת התאמתו.

הכלי דומה במהותו ל- kahoot, עם שני הבדלים מרכזיים:

  1. ב-kahoot התשובות מופיעות רק על המסך המרכזי, מסך המרצה המוקרן אל הלוח. במסך האישי של הסטודנט מופיעות האפשרויות רק עם צבעים וצורות וללא מלל. ב- quizizz התשובות מופיעות במסך של הסטודנט.
  2. ב-kahoot כל המשתתפים נחשפים לשאלון באותו הסדר, והשאלון עם התשובות האפשריות מופיעים על המסך המרכזי (מסך המרצה המוקרן אל הלוח). ב- quizizz כל המשתתפים נחשפים לכל השאלות אך אצל כל משתתף הן מופיעות בסדר שונה וכן מופיעות רק על המסך האישי ולא על המסך המרכזי. מכאן שעיני הסטודנטים אינן נשואות אל הלוח, כך שישנה פחות אינטראקציה כיתתית.

*המידע על הכלי מתבסס על החומר שנלמד בסדנאות שהתקיימו על-ידי קרן עיני ביולי 2017 .

יתרונות הכלי

  • למידה פעילה: הסטודנטים לוקחים חלק פעיל בשיעור, מדווחים על עניין, הנאה והנעה (שנתרמת, בין היתר, על-ידי התחרותיות).
  • הנאה: המשחק פשוט ומהנה, מאפשר למידה חוויתית. בנוסף, בין השאלות משובצות תמונות המשלבות הומור ואמירות להגברת ההנעה.
  • שיקוף הידע:השאלות נבנות על ידי המרצה בפורמט של שאלות רב ברירה והן יכולות לשמש במגוון אפשרויות: כבוחן, סקר, שאלות לדיון, שאלות חזרה למבחן ועוד. הכלי מספק למורה תמונת מצב שעולה מתוצאות ההצבעה.
  • גיוון ההוראה המסורתית: הכלי יכול לשמש לפתיחה או סיכום של נושא וכן יכול להוות הפוגה משחקית גם בשיעור עם חומר רב ומורכב.
  • המשחק פשוט ואינו דורש היערכות מוקדמת מצד הסטודנט: המשחק ברור ואינטואיטיבי ואין צורך בהסברים רבים ו/או ארוכים. בנוסף, ההשתתפות בפעילות אינה דורשת מהסטודנט הרשמה מראש.
  • משוב מיידי: הסטודנט מקבל משוב מיידי על רמת הידע שלו.

קישורים

קישור לאתר החברה https://quizizz.com

קישור לסרטון הדרכה בעבריתhttps://www.youtube.com/watch?v=pCUfIOk8pzc

קישור לסרטון הדרכה באנגלית- https://www.youtube.com/watch?v=bz0fB4u9uF8

לסיוע נוסף ניתן לפנות לאורית שמיר בלדרמן  orits@yvc.ac.il