מתעניינים בלימודים ורוצים להתייעץ איתנו?

Quizlet – כרטיסיות דיגיטליות ללמידה ולתרגול

מידע על הכלי*:

כלי המאפשר יצירת פעילויות לתרגול החומר הנלמד בכיתה. התרגול יכול להיעשות בכיתה או בבית. הכלי יכול לסייע מאוד בלמידת שפה (למידה של אוצר מילים, זיהוי החלק התחבירי ועוד). בנוסף, ניתן להשתמש במגוון אפשרויות נוספות: התאמת מושגים לפירוש/תמונה, התאמת תרגיל חשבוני לתוצאה, התאמת רעיון לתאורטיקן שהגה אותו ועוד.

מאותה עבודת הכנה של מושגים, ניתן ליצור מספר פעילויות שונות: כרטיסיות ללמידה עצמית, מבחן, משחק דמוי משחק מחשב ועוד. אחת הפעילויות האטרקטיביות הינה  .Quizlet Live Quizlet Live הוא משחק תחרותי של למידה בקבוצות. הקבוצות מצוותות באופן אקראי (על-ידי המחשב) ומונות 3-4 תלמידים כל אחת. הקבוצות מתחרות זו בזו – כל קבוצת סטודנטים עובדת יחד כדי להשיב נכונה על כל השאלות  וכך לצבור ניקוד ולהתקדם במירוץ (שמוצג על הלוח). תשובה לא נכונה תאפס את הניקוד הצוותי ותחזיר את הקבוצה לתחילת המירוץ. הקבוצה שסיימה ראשונה להשיב על כל השאלות, היא המנצחת. בתום המשחק ניתן להקרין את השאלות על הלוח למטרת למידה.

*המידע על הכלי מתבסס על החומר שנלמד בסדנאות שהתקיימו על-ידי קרן עיני ביולי 2017 וכן בסיוע האתר של אפרת מעטוף: "כלים קטנים גדולים"

יתרונות הכלי

  • למידה פעילה:השתתפות פעילה במשחק מעלה את המעורבות בשיעור, ויוצרת עניין בתוכן הנלמד.
  • הגברת הנאה והנעה: המשחק מהנה, והתחרותיות הקבוצתית מגבירה את ההנעה וההנאה.
  • שיקוף הידע:אפשרות לנתב את השיעור/הדיון על סמך המידע שעולה בזמן אמת.
  • שיפור התקשורת:בין המרצה לסטודנטים במהלך השיעור, ובין הסטודנטים לבין עצמם. החלוקה האקראית לקבוצות עשויה לתרום להכרות ולגיבוש. שימוש בכלי מעודד השתתפות גם של סטודנטים מופנמים.
  • למידה בבית: חלק מהפעילויות (כרטיסיות, למשל) מאפשרות למידה ותרגול בבית (יעיל בלימודי אנגלית, למשל, להרחבת אוצר המילים).

קישורים

קישור לאתר החברהhttps://quizlet.com

קישור לסרטון הדרכה בעבריתhttps://www.youtube.com/watch?v=60mcGqdRH1Y

קישור לסרטון הדרכה באנגלית- https://www.youtube.com/watch?v=_o8F9uR7Nws

לסיוע נוסף ניתן לפנות לאורית שמיר בלדרמן  orits@yvc.ac.il