מתעניינים בלימודים ורוצים להתייעץ איתנו?

Socrative – בחנים/מבדקי ידע במהלך השיעור

מידע על הכלי**:

כלי המאפשר למרצה להציג לסטודנטים שאלות בזמן אמת. השאלות יכולות להיות כחלק מבחנים או סקרים, והסטודנט יכול להשיב עליהן מכל מכשיר עם חיבור לאינטרנט. המרצה יכול להציג את התוצאות לכיתה (כבסיס לדיון) או לצפות בהן בעצמו כדי לקבל תמונה על מצב הכיתה כולה ו/או מצבם של סטודנטים ספציפיים.
השאלות יכולות להיות פתוחות או סגורות, עליהן יתבקשו הסטודנטים לענות במהלך השיעור (או בבית), המענה יכול להיות לפי קצב התקדמות אישי או בהתאם לקצב שמכתיב המרצה.
*בכיתות של עד 50 סטודנטים ניתן להשתמש בכלי בחינם.

*המידע על הכלי מתבסס על החומר שנלמד בסדנה שהתקיימה על-ידי אהוד רביב ביוני 2017 וכן בסיוע האתר של אפרת מעטוף: "כלים קטנים גדולים"

יתרונות הכלי

  • למידה במהלך הקורס: הבחנים עשויים לדרבן ללמוד במהלך הקורס ולא רק לקראת המבחן המסכם. יש מרצים הנעזרים בכלי כדי לוודא קריאה של חומרי הקורס (בחנים על חומר הקריאה).
  • לא גוזל זמן: המבדק יכול להיות קצר, ויכול להיות מועבר בתחילת שיעור או בסופו. המענה פשוט והתוצאות מתקבלות אצל המרצה באופן מיידי וממוחשב (בניגוד לבחני נייר ועפרון).
  • אין הגבלת מיקום: גם סטודנט שלא נמצא בשיעור יכול לענות על שאלות הבוחן/סקר.
  • המרצה מקבל תמונה של הידע הקיים בכיתה במהלך הסמסטר:  תוצאות המבדק מתקבלות באופן מיידי, וכוללות גם נתונים סטטיסטיים על השאלות, ובכך מתאפשר למרצה לבחון באיזה שאלות/תחומים יש קושי, ולסייע בהתאם (הסבר נוסף, תרגול או דיון וכו').

קישורים

איך להכין בוחן בסוקראטיב

קישור לאתר החברה – https://www.socrative.com

קישור לסרטון הדרכה בעברית- https://www.youtube.com/watch?v=1aEUYRn3kAE

קישור לסרטון הדרכה באנגלית – https://www.youtube.com/watch?v=nC-Nhpf0Efw

לסיוע נוסף ניתן לפנות לאורית שמיר בלדרמן  orits@yvc.ac.il