אירועים
וחדשות

אירועים
וחדשות

רוצה לקבל פרטים נוספים על לימודים איתנו?

שדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

לייעוץ טלפוני 1800-30-3000

–  שעות הפעילות: ראשון ורביעי 8:30-18:00  |  שני, שלישי וחמישי 8:30-15:30

מבוא ליזמות עסקית – כמו בעולם האמיתי

לראשונה במכללה, התקיים השנה בחוג לכלכלה וניהול קורס בחירה במבוא ליזמות עסקית. את הקורס העביר אופיר דובובי, יזם סידרתי ומייסד OpenValley, מתחם עבודה משותף ליזמים וחברות הזנק ברמת ישי ובקרוב גם בקיסריה.

הקורס דימה למעשה מאיץ סטארטפים אשר מטרתו להגיע לסיום הקורס עם תכנית עסקית מפורטת ומצגת בפני משקיעים. הכיתה חולקה לחמש קבוצות בה כל קבוצה בחנה מספר רעיונות להקמת מיזם חדש. הרעיונות נבחרו על פי מדדים עסקיים כך שכל קבוצה נשארה עם רעיון אחד אותו היא פיתחה במהלך הסמסטר. הסטודנטים קיבלו כלים והסברים איך לתקף ולבחון רעיונות חדשניים ולבנות להם תכנית עסקית. אופיר ליווה את הקבוצות לאורך פיתוח המיזם וכיוון את הסטודנטים לחשיבה עיסקת פרקטית כפי שרעיונות נבחנים בעולם העסקי האמיתי. במהלך הקורס ביקרו הסטודנטים פעמיים במתחם היזמות של OpenValley בו פגשו יזמים אשר הציגו להם את הסטארטפים שלהם ושיתפו אותם בחוויות של יזם.

בסיום הקורס ערכו הסטודנטים הצגה של המיזמים שלהם בפני חבר שופטים מכובד שהוזמן במיוחד לשיעור הסיום של הקורס . כל קבוצה הציגה בפני השופטים את הפרויקט שלה במשך כ-10 דקות ונשאלה שאלות ע"י הפאנל. כמו כן השופטים מילאו דף משוב על כל אחד מפרויקטים . בין השופטים נכחו:

  • מר יוסי אקרמן, מנכ"ל ונשיא אלביט מערכות לשעבר
  • פרופ' שוש שהרבני- ראש החוג לכלכלה וניהול
  • מר מנו מנשה- בכיר בתחום החדשנות באמדוקס
  • מר אייל בכבוד- יזם ובעל חברת הזנק בתחום המשחקים
  • מר ערן שביט- יזם ובעל חברה בתחום חדשנות בינ"ל
  • מר ישי אילת- בכיר באינטל

בסיום המצגות , ראש החוג לכלכלה וניהול פרופ'  שוש שהרבני, ברכה את הסטודנטים על המצגות היפות והמקצועיות שהציגו, הודתה לפאנל השופטים המכובד שהתנדב להגיע במיוחד למכללה וכן הודתה מאד למרצה הקורס, אופיר דובובי, אשר הביא את הידע והניסיון העצום שיש לו כיזם סדרתי לטובת קידום הסטודנטים במכללה בתחום היזמות והחדשנות.

IMG_0735 IMG_0734 IMG_0731

IMG_0750 IMG_0745 IMG_0749