רוצה לקבל פרטים נוספים על לימודים איתנו?

שדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

לייעוץ טלפוני 1800-30-3000

שעות הפעילות: א'-ה'  8:00 – 16:00

מרתון שני ביזמות וחדשנות בחוג למערכות מידע

ב  30 במאי 2018 קיימנו בפעם השנייה את המרתון ביזמות וחדשנות.
המרתון ניתן במסגרת סדנא ביזמות וחדשנות שהוא קורס חובה בשנה א' בתכנית למערכות מידע. הסדנא מועברת ע"י שלושה מרצים: ד"ר לואי עבדאללה, רו"ח שי צבן והח.מ. ומיועדת לכסות את כל ההיבטים של חשיבה חדשנית, חשיבה עסקית, וחשיבה מתודולוגית בבניית מיזמים חדשים.
השנה המרתון היה בשיתוף פעיל של היחידה לאנגלית, ומעורבות אישית של ראש היחידה ד"ר חייקה קלובסקי. נושא המרתון היה: מיזמים המשלבים טכנולוגיה בהקניית השפה האנגלית.   הנושא הוצג לסטודנטים ב- 13/5 כדי שיהיה להם זמן להתכונן.
במרתון השתתפו 77 סטודנטים שחולקו ל- 15 קבוצות. הואיל והקבוצות אמורות להמשיך לעבוד על הפרויקט בקיץ, נעשה ניסיון לשבץ לפי אזורי מגורים גאוגרפיים, כאשר 15 הסטודנטים בעלי הממוצע הגבוה ביותר מונו לראשי קבוצות

המרתון נמשך מ – 9:00 בבוקר ועד 17:45 מועד שבו התכנסנו לשמוע את המצגות של הקבוצות. במהלכו, צוות המרצים של הקורס, מתוגברים בשלושה מנטורים, עבר בין הקבוצות ונתן משוב שוטף. המנטורים הנוספים:

  • לירוי פרי: מנחה בתחום היזמות, ומרצה לאסטרטגיה עסקית באוניברסיטת תל-אביב.
  • מיכל חיטין-שטיינר: מורה ביחידה לאנגלית
  • ד"ר עדי פוקס: מרצה בחוג, ופעיל בתחום היזמות החברתית.

השופטים היו שלושת המנטורים + ראש היחידה לאנגלית. הם התרשמו מאד מהרמה הגבוהה, ומהיצירתיות של הסטודנטים. היו מספר עבודות יפות.

הקבוצה הזוכה הייתה קבוצה שהמיזם המוצע שלה הוא פישוט טקסטים באנגלית, כאשר יש מספר רמות של פישוט, והרמה תיקבע לפי רמת הקורא. חברי הקבוצה הם: ליאור פיטרשטיין, ענאן עוואד, יניב ביאליק, ארתור זרנקין, ורונזא אבו-עטא. קבוצה זו, כמו חלק ניכר מהקבוצות, הייתה קבוצה מעורבת של יהודים וערבים. במקרה זה כולם גרים בנצרת עלית, נצרת ויפיע.

בהמשך הסטודנטים יעבדו במהלך הקיץ על-מנת להשלים את העבודה המלאה. הסטודנטים יציגו בפני שופטים את העבודה הסופית ביום שישי ה- 12 באוקטובר בכנס חוגי.
לעבודות הטובות יוצע להמשיך את העבודה על הפרויקט בשנה הבאה.

 

שדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

לייעוץ, השאירו פרטים