רוצה לקבל פרטים נוספים על לימודים איתנו?

שדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

לייעוץ טלפוני 1800-30-3000

שעות הפעילות: א'-ה'  8:00 – 16:00

קול קורא-סקירת ספרות-אוכלוסיות ייחודיות על רצף ההתמכרות

שלום רב,

מצ"ב קול קורא של האגף למחקר, תכנון והכשרה להגשת הצעות לסקירת ספרות בנושא: אוכלוסיות ייחודיות על רצף ההתמכרות: תחלואה כפולה והתמכרות התנהגותית.

השירות לטיפול בהתמכרויות במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים (להלן: השירות) עוסק בטיפול בבני נוער ובבוגרים (מגיל 12 ומעלה) על רצף ההתמכרויות לסמים, לאלכוהול ולהימורים, במטרה לקדם את גמילתם ואת שיקומם, ובמטרה לשפר את יכולתם להשתלב במשפחה ובחברה כאזרחים מתפקדים. בשנים האחרונות חלה עלייה גדולה במספר הלוקים בתחלואה כפולה ובמספר האנשים בעלי התמכרות התנהגותית (ובכללן הימורים) מקרב אוכלוסייה זו. תופעת התחלואה הכפולה כוללת מלבד ההתמכרות גם התמודדות עם בעיה נפשית. ההתמכרות ההתנהגותית מתאפיינת בהתנהגות כפייתית הנשנית על אף היותה מזיקה.

נראה כי תחלואה כפולה והתמכרות התנהגותית הן תופעות ייחודיות, וכי הסובלים מהן מובחנים ממכורים אחרים במידה רבה במאפייניהם, בצרכיהם ובמענים המתאימים להם. לכן, ידע עדכני, חדשני ומקיף על אוכלוסיות מכורים אלה, שיונגש להנהלת השירות ולצוותים המטפלים בשטח, יוכל לסייע באיתור הסובלים מהבעיה, בטיפול בהם ובליוויָם.

1.       תיאור הסקירה המבוקשת

הסקירה תבחן את הספרות המקצועית והמחקרית בארץ ובעולם בהקשר של תחלואה כפולה של מכורים ושל התמכרות התנהגותית באוכלוסייה מגיל 12 ומעלה. לצד הסקירה המחקרית יש לבחון מסמכי מדיניות של משרדי ממשלה וסוכנויות העוסקות בתחומים אלה (grey literature).

המשך לקרוא בגוף הקול הקורא

 

המועד האחרון להגשת הצעת עבודה: 20.6.18.

המועד המאוחר ביותר להשלמת הסקירה המבוקשת הוא שישה חודשים מיום החתימה על החוזה.

את ההצעה ואת הסקירה יש להעביר למיטל ויסמן צברי – ממונה תחום ניהול ידע, לכתובת meitalw@molsa.gov.il

שדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

לייעוץ, השאירו פרטים

WhatsApp chat