רוצה לקבל פרטים נוספים על לימודים איתנו?

שדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

לייעוץ טלפוני 1800-30-3000

שעות הפעילות: א'-ה'  8:00 – 16:00

פניה למרכז המידע למתעניינים

.B.A בחינוך

ראש החוג: פרופ' אורה פלג
מרכזת החוג: גב' דנית שור
יועץ לענייני סטודנטים: ד"ר יועד אליעז

החוג לחינוך מעניק לסטודנטים הלומדים בו השכלה אקדמית מקיפה וכלים לעשייה חינוכית. העבודה של אנשי החינוך דורשת ידע אינטר-דיסיפלינרי מתחומים שונים, כגון, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, פילוסופיה ולימודי ילדים. אנשי החינוך משלבים בין התיאוריות השונות לבין העבודה המעשית בשטח, ואף עושים שימוש בגישות טכנולוגיות חדשניות. תכנית הלימודים בחוג לחינוך חווייתית וכוללת התנסות אישית.

 מטרות התכנית:

 1. לפתח חשיבה ביקורתית ורציונלית תוך בחינה של תיאוריות, אידיאולוגיות, תפיסות חינוכיות, ערכים ושיטות בחינוך.
 2. לטפח ריבוי אינטליגנציות בחינוך, מצוינות מדעית, תוך למידת גישות טיפוליות ויצירתיות.
 3. לחשוף את הסטודנטים לסוגים שונים של מערכות חינוכיות פורמליות ולא פורמליות, כגון, בית ספר חופשי (דמוקרטי) וחינוך וולדורף (אנתרופוסופי).
 4. להקנות לסטודנטים התנסות מעשית במסגרות חינוכיות שונות.

התמחויות

הלימודים בתכנית מאפשרים לסטודנטים לבחור התמחות אחת מבין 3 התמחויות.
התמחות אינה חובה וניתן לבחור קורסי בחירה מבין כלל קורסי הבחירה בתכנית. (פרט לבוחרים בהתמחות נוער בסיכון בשילוב עם החוג לקרימינולוגיה)
סטודנטים המעוניינים להשתלב במסלול הישיר לתואר שני ביעוץ חינוכי, חייבים ללמוד את הקורסים: מבוא לפסיכולוגיה של החינוך, מבוא לראיון הייעוצי, פסיכולוגיה אבנורמלית, מבוא לייעוץ, ליקויי למידה, שיטות מחקר ותורת האישיות (בלי קשר להתמחות בה בחרו).

התמחות בייעוץ חינוכי וחינוך מיוחד

הלימודים בהתמחות מכינים את הסטודנטים להמשך לימודים לתואר השני ביעוץ חינוכי. הלימודים חושפים את הסטודנטים לעבודת היועץ החינוכי ומעניקים כלים לסיוע חינוכי בנושאים, כגון, חינוך מיוחד, לקויות למידה והפרעות שינה. בנוסף, מוקנות מיומנויות בסיסיות של הנחית קבוצות, ראיון פרטני ושימוש בכלים אומנותיים.

התמחות בעבודה עם נוער בסיכון וחינוך בלתי פורמלי

הלימודים  בהתמחות מכשירים את הסטודנטים לעבודה בחינוך הבלתי פורמלי ובקהילה. הסטודנטים יוכשרו לעבודה עם אוכלוסיות שונות של ילדים ובני נוער, כגון,  נוער בסיכון, ילדים השוהים בפנימיות, ובמוסדות גמילה.
ההתמחות מיועדת ללומדים בשילוב עם החוג לקרימינולוגיה.

התמחות גוף ונפש

 1. חינוך לשינה מילדות להתבגרות: הלכה למעשה
 2. התנהגויות אכילה במאה ה 21:מאפייני חולי וחינוך לבריאות מילדות לבגרות
 3. טיפול באמנות
 4. משפחה: מה קיבלנו מהורינו ומה נעביר לילדינו

התמחות טכנולוגיה וחדשנות בחינוך

 1. מבוא לחינוך אלטרנטיבי
 2. מעידן המערה לעידן הדיגיטלי
 3. יזמות וחדשנות
 4. מצבי לחץ אצל ילדים: טיפול באמצעות מדיטציה ודמיון מודרך

הפרקטיקום

הפרקטיקום מקנה לסטודנטים התנסות מעשית בעבודה חינוכית במסגרות שונות, כגון מסגרות של חינוך מיוחד, פנימיות של נוער בסיכון, בתי ספר אלטרנטיביים, וחינוך בלתי פורמלי, תוך קבלת הנחייה צמודה הן של המרצים במכללה, הן של מדריכים בשדה. ההתנסות המעשית מתבצעת במסגרת קורס הפרקטיקום, כאשר בכל התמחות מתבצע הפרקטיקום הרלוונטי לנושאי ההתמחות. הקורס מתקיים במהלך השנה השלישית ומהווה חוליה מקשרת בין התיאוריה ובין המעשה. התנסות במשך שנה במסגרות חינוכיות והשתתפות בקורס מכשירים את הסטודנטים להיות אנשי חינוך מקצועיים, בעלי ידע, אמפתיה ומודעות עצמית גבוהה.

*סטודנטים  המעוניינים במסלול הישיר  לתואר השני בייעוץ חינוכי מחויבים  בפרקטיקום במסגרת  התואר השני בלבד (בתואר הראשון בחינוך לא נדרש פרקטיקום ובמקומו יילמד קורס "טיפוח מיומנויות ייעוציות").

המסלול הישיר לתואר שני ביעוץ חינוכי

לימודי התואר הראשון בחוג לחינוך, בעיקר במסגרת ההתמחות בייעוץ חינוכי ובחינוך מיוחד, מהווים בסיס מצוין ללימודי התואר השני בייעוץ חינוכי. העיסוק בבתי-ספר וארגונים חינוכיים מסוגים שונים, כמו גם החשיפה למיומנויות טיפוליות ולהיבטים פסיכולוגים, מכינים את הסטודנטים לקראת לימודי התואר השני.
המסלול מיועד לסטודנטים הלומדים בחוג לחינוך בשילוב עם חוג נוסף. בתוך 4 שנים ניתן יהיה לסיים ולקבל תואר ראשון ושני.

מה ניתן לעשות עם סיום הלימודים?

התכנית עונה לכל הדרישות של המועצה להשכלה גבוהה ומאפשרת כניסה לעבודה בתחומי החינוך במסגרות חינוכיות שונות, כגון, החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, החינוך הרגיל והחינוך האלטרנטיבי. לאחר סיום הלימודים יוכלו הסטודנטים לעסוק בתפקידים חינוכיים ולהוות עתודה של מנהיגות חינוכית בעלת כלים מקצועיים, אשר תוכל לפתח ולקדם את  מערכת החינוך במגזרים השונים של החברה הישראלית.

הסגל האקדמי

הסגל האקדמי

מורים מן החוץ

מורים מן החוץ

שדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

לשיחה עם יועץ לימודים

רוצה להתייעץ טלפונית? 1800-30-3000
|     אפשר גם במייל - infocenter@yvc.ac.il

שדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

לייעוץ, השאירו פרטים