.B.A רב תחומי במדעי החברה

מסלול חד חוגי | מסלול דו חוגי

במציאות הגלובלית והרב תרבותית של המאה ה – 21 השכלה רב-תחומית הינה צורך חיוני ונדרש בחברות וארגונים גדולים – היא מאפשרת להשתמש בשילוב של כלי ניתוח ותובנות ממגוון תחומים ומספקת כלים להבנת המציאות בסביבה המשתנה. החוג הרב-תחומי במדעי החברה מיועד לכל מי שאינו מבקש להתמחות בתחום אחד ממוקד וכן מעוניין בתואר אקדמי רחב, מעניין ומגוון.
הלימודים בחוג מתקיימים במתכונת חד-חוגית ודו-חוגית ומותאמים גם לאנשים עובדים.
במסלול החד-חוגי תכנית הלימודים בחוג הינה מודולארית ומורכבת מארבע חטיבות: סייבר, תרבות, קרימינולוגיה, וחינוך בהקיף של 120 נקודות זכות.
במסלול הדו-חוגי השילוב עם לימודי דיסציפלינה נוספת מקנה בסיסי ידע רחבים ומאפשר המשך לימודים לתארים מתקדמים במגוון רחב של מקצועות. במסלול זה, תכנית הלימודים מורכבת משלוש
חטיבות: משפט, קרימינולוגיה, ומזרח תיכון בהיקף של 60 נקודות זכות בתוכנית המובנית, עם אפשרות למקבצי חטיבות נוספים בתוכנית הבלתי מובנית. בחוג הלימוד הנוסף יילמדו 60 נקודות זכות.

חברי ההסתדרות זכאים למלגת לימודים ייחודית – כנסו ובדקו את זכאותכם:

מלגת לימודים אטרקטיבית לחברי ההסתדרות הזכאים - לחץ כאן לפרטים נוספים

 

 

 

 

 

ראשת החוג

ד"ר רות אמיר

מרכזת החוג

גב' קלרה יסעור

04-6423489

שעות קבלה א-ה 10-12:30 מענה טלפוני א-ה 9-10:30

חטיבות הלימוד בחוג*

לימודי משפט

המשפט משפיע על תחומים הולכים וגדלים בחיינו. הוא אינו קשור רק ליחסינו עם המדינה והממשל אלא גם ליחסים הבינאישיים שלנו במשפחה, בחברה, בארגונים ובשוק העבודה. הלימודים מקנים היכרות עם תחומי המשפט השונים, מיומנויות חשיבה משפטית,  הבנת השפה המשפטית והבנה של יחסי הגומלין בין המשפט לתחומים אחרים בחיינו.

*החטיבה תצויין בגיליון הציונים

לימודי קרימינולוגיה

לקרימינולוגיה נקודות מפגש מרתקות עם תחומים אחרים כמו כלכלה, משפט, פוליטיקה, תרבות, תקשורת וחברה. הבנת הקשרים בין תחומים אלה מסייעת להבנה ולהתמודדות עם תופעת הפשיעה והעבריינות. הלימודים מקנים כלים להבנת התנהגות האדם, הבנת תופעת הסטייה והפשיעה, הבנת המורכבות של הסטייה החברתית והקניית כלים להתמודדות עם מניעה, טיפול ושיקום עבריינים.

*החטיבה תצויין בגיליון הציונים

חטיבה ללימודי סייבר

משלהי המאה ה-20 הפך השימוש במושג סייבר (cyber) נפוץ במחקר ובדיון אודות התפשטותן והטמעתן של טכנולוגיות מידע ותקשורת דיגיטליות בסביבות שונות – בבית ובעבודה, במרחב האישי והציבורי. הלימודים בחטיבה מציעים מבט רחב על תופעות, טכנולוגיות ויישומים (אינטרנט, אפליקציות סמארטפון, ממשקי ניהול בעבודה) ותהליכים בסביבת הסייבר בהקשרים תרבותיים, חברתיים, ארגוניים ופסיכולוגיים.

*החטיבה תצויין בגיליון הציונים

לימודי המזרח התיכון

המזרח התיכון הוא אזור שמעסיק את קובעי המדיניות הבכירים בעולם ואת התקשורת העולמית. להתפתחויות באזור השלכות על הפוליטיקה העולמית ועל החברה במדינות רבות. הלימודים בחטיבה מאפשרים מבט רחב יותר על המציאות בה אנו חיים ויכולת ניתוח של תהליכים פוליטיים ותרבותיים המתרחשים או עתידים להתרחש באזורנו. הלימודים מקנים היכרות עם ההתפתחויות הפוליטיות באזור, הבנה של הזרמים הפוליטיים המרכזיים במזרח התיכון, היכרות עם המגוון הדתי והתרבותי בעולם הערבי והקניית כלים לניתוח והתמודדות עם הסוגיות המעסיקות את הפוליטיקה העולמית.

*החטיבה תצויין בגיליון הציונים

תרבות ישראל והעמים

הלימודים בחטיבה מאפשרים הרחבת אופקים בנושאים מתחום תרבות ישראל, פילוסופיה, ספרות, אמנות, היסטוריה, מקרא, ולימודי מגדר. בחטיבה לומדים גם על תרבויותיהם של עמים אחרים ובמיוחד של אלו שעמם מקיימת תרבות ישראל דיאלוג מתמיד ומפרה. הלימודים מקנים הבנה בסוגיות עכשוויות מנקודת מבט היסטורית או פילוסופית, ידע מקיף ושיטתי אודות תרבות ישראל על גילוייה המגוונים, הכרות עם מגוון תרבויות והזדמנות ל"טעימות" מתחומי דעת שונים.

*החטיבה תצויין בגיליון הציונים

תקשורת, חברה ופוליטיקה

מדעי החברה שלובים זה בזה. החיבור בין פוליטיקה, חברה ותקשורת מאפשר לסטודנט לרכוש ארגז כלים אקדמי נרחב המכשיר לתחומי עיסוק שונים. הלימודים בחטיבה מאפשרים לשלב קורסים המציעים היבטים משלימים (תקשורתיים, פוליטיים או חברתיים) של הנושאים הנלמדים בחטיבות האחרות. הלימודים מקנים בסיס אקדמי איתן ללימודים לתואר שני במגוון תחומים, נקודת מבט רחבה ורב-תחומית בסוגיות המצויות בלב הדיון הציבורי, הבנה של תהליכי קבלת החלטות והבנה של דעת קהל, עיצובה ושינוי עמדות.

*החטיבה תצויין בגיליון הציונים

החטיבה לחינוך

לימודי החינוך נלמדים מתוך תפיסה בין תחומית בזיקה למקצועות ממדעי הרוח והחברה. בתוך כך, הם מעניקים נקודת מבט רחבה וכוללת על תפיסות, שיטות ומערכות החינוך בימנו. הלימודים בחטיבה מקנים הכרות עם רעיונות חינוכיים כפי שבאים לידי ביטוי בקרב קבוצות שונות בחברה הישראלית והבנה של פרקטיקות חינוכיות בהן מעוצבות זהויות.

*החטיבה תצויין בגיליון הציונים

תקשורת חזותית | עיצוב גרפי

החטיבה מיועדת לתלמידי בית ספר גורן לתקשורת חזותית, הלומדים במקביל הן לתואר אקדמי B.A רב תחומי במדעי החברה והן לתעודת מעצב גרפי, במסגרת בי"ס גורן.
מידע נוסף באתר בית ספר גורן

*החטיבה תצויין בגיליון הציונים

שאלות נפוצות

במה אוכל לעבוד כשאסיים את התואר?
בכל ארגון בו מתבקש ידע רב תחומי. במסלול החד-חוגי בו לומדים בחטיבת סייבר, חינוך, קרימינולוגיה וחינוך ניתן לעבוד בעיריות, מרכזים קהילתיים, מרכזי תרבות, גופים ציבוריים,
איפה עובדים הבוגרים שלנו?
רבים מבוגרינו בתכנית החד-חוגית משתלבים בעבודה בקהילה במועצות מקומיות, בעיריות, בחברת בזק, חברת חשמל, בנקים ועוד. בתכנית הדו-חוגית משתלבים בעבודה בכוחות הביטחון בצבא, במשטרה, בשב"ס ועוד.
מה מקנה לי התואר? אם יש תעודות נוספות / השלמות נדרשות / הקלות?

התואר הינו רב תחומי מגוון ומקנה חשיבה חברתית רחבה והוליסטית עם הבנה מעמיקה בעבודה מוסדית המשלבת בין עולמות תוכן עכשוויים כמו: העבודה בסביבת עולם הסייבר, הבנה בחינוך, קרימינולוגיה ותרבות.

האם יש אפשרות לשלב עבודה ולימודים?

התכנית בנויה לאנשים עובדים. במסלול החד-חוגי לומדים בימי שישי ובימי ראשון משעות הצהרים בהשלמת קורסים מקוונים. במסלול הדו-חוגי לומדים בימי רביעי ושישי כאשר הלימודים מתקיימים במשך 7 סמסטרים רצופים כולל סמסטר קיץ והסטודנטים מסיימים בשנתיים וסמסטר את לימודיהם לתואר ראשון. בתכנית הדו-חוגית ניתן ללמוד גם במסלול של 9 סמסטרים.

מהן האפשרויות ללימודי המשך?

לאחר שהסטודנטים מסיימים לימודים בהם הם חווים מספר עולמות תוכן הם יכולים להמשיך לכל תואר שני במדעי החברה.

מהו מספר ימי הלימוד מידי שבוע?

במסלול החד חוגי יומיים: ימי ראשון מהצהריים ושישי
במסלול הדו חוגי יומיים: ימי רביעי ושישי

האם קיימות תכניות לאוכלוסיות מיוחדות?

במסלול הדו חוגי בשילוב עם מדע המדינה מתקיימת תכנית המיועדת לכוחות הביטחון.

    רוצה לדבר עם יועץ הלימודים שלנו?

    כל השדות הם שדות חובה

    רוצה להתייעץ טלפונית? 8166*

    אפשר גם בווטסאפ