המסלול הישיר לתואר שני בייעוץ חינוכי

לימודי התואר הראשון בחוג לחינוך, בעיקר במסגרת ההתמחות בייעוץ חינוכי ובחינוך מיוחד, מהווים בסיס מצוין ללימודי התואר השני בייעוץ חינוכי.

פרקטיקום בבתי-ספר וארגונים חינוכיים מסוגים שונים, כמו גם החשיפה למיומנויות טיפוליות ולהיבטים פסיכולוגים, מכינים את הסטודנטים לקראת לימודי התואר השני.

המסלול מיועד לסטודנטים הלומדים בחוג לחינוך בשילוב עם חוג נוסף.
בתוך 4 שנים ניתן לסיים את הלימודים ולקבל תואר ראשון ושני.

פרופ' אורה פלג

ראשת החוג

פרופ' אורה פלג

מרכזת החוג

גב' דנית שור

04-6423513

מענה א'-ה' 9:00-10:30

התמחות

המסלול הישיר לתואר שני בייעוץ חינוכי

אישה צעירה וילד יושבים מול אייפד

לימודי התואר הראשון בחוג לחינוך, בעיקר במסגרת ההתמחות בייעוץ חינוכי ובחינוך מיוחד, מהווים בסיס מצוין ללימודי התואר השני בייעוץ חינוכי. העיסוק בבתי-ספר וארגונים חינוכיים מסוגים שונים, כמו גם החשיפה למיומנויות טיפוליות ולהיבטים פסיכולוגים, מכינים את הסטודנטים לקראת לימודי התואר השני.
המסלול מיועד לסטודנטים הלומדים בחוג לחינוך בשילוב עם חוג נוסף. בתוך 4 שנים ניתן יהיה לסיים ולקבל תואר ראשון ושני.
סטודנטים המעוניינים להשתלב במסלול הישיר לתואר שני בייעוץ חינוכי, חייבים ללמוד את הקורסים: מבוא לפסיכולוגיה של החינוך, מבוא לראיון הייעוצי, פסיכולוגיה אבנורמלית, מבוא לייעוץ, ליקויי למידה, שיטות מחקר ותורת האישיות (בלי קשר להתמחות בה בחרו).

התנסות מעשית

הפרקטיקום

הפרקטיקום מקנה לסטודנטים התנסות מעשית בעבודה חינוכית במסגרות שונות כגון: מסגרות של חינוך מיוחד, פנימיות נוער בסיכון, בתי ספר אלטרנטיביים, וחינוך בלתי פורמלי תוך קבלת הנחייה צמודה הן של המרצים במכללה, הן של מדריכים בשדה. ההתנסות המעשית מתבצעת במסגרת קורס הפרקטיקום, כאשר בכל התמחות מתבצע הפרקטיקום הרלוונטי לנושאי ההתמחות. הקורס מתקיים במהלך השנה השלישית ומהווה חוליה מקשרת בין התיאוריה ובין המעשה. התנסות במשך שנה במסגרות חינוכיות והשתתפות בקורס מכשירים את הסטודנטים להיות אנשי חינוך מקצועיים, בעלי ידע, אמפתיה ומודעות עצמית גבוהה.

*סטודנטים המעוניינים במסלול הישיר לתואר השני בייעוץ חינוכי מחויבים בפרקטיקום במסגרת התואר השני בלבד (בתואר הראשון בחינוך לא נדרש פרקטיקום ובמקומו יילמד קורס "טיפוח מיומנויות ייעוציות").

אישה וילדה יושבות בחדר צבעונים בגבן אל המצלמה

מסלולים אפשריים

חינוך + פסיכולוגיה + תואר שני בייעוץ חינוכי

חינוך + סוציולוגיה + תואר שני בייעוץ חינוכי

חינוך + קרימינולוגיה + תואר שני בייעוץ חינוכי

חינוך + רב תחומי + תואר שני בייעוץ חינוכי

שאלות נפוצות

למה לבחור במסלול ישיר לתואר שני?

קיצור זמנים – בעולם התחרותי היום לזמן יש משמעות. במסלול הישיר ניתן לסיים לימודי תואר ראשון ושני ב – 4 שנים, כולל התנסות וצבירת ניסיון במסגרות ההתמחות המוצעות בתכנית הלימודים.
אנחנו מכירים אותך – הזיקה שבין תכנית הלימודים לתואר ראשון ולימודי התואר השני משמעותה שחלק גדול מהמרצים שתפגוש בלימודי התואר הראשון יהיו שם איתך גם בלימודי התואר השני. אתה נשאר בבית לאורך שני התארים.
גמישות תעסוקתית עתידית – העובדה שלימודי התואר הראשון מוצעים במסגרת דו-חוגית, מאפשרת לבחור בחוג נוסף ולרכוש ידע מקצועי משלים. בוגר התואר השני רוכש השכלה בשלושה תחומי דעת לפחות וכך ירחיב את אפשרויות התעסוקה העתידיים.

המסלולים מאושרים ע"י המועצה להשכלה גבוהה.

סטודנטים המעוניינים במסלול הישיר יידרשו לעמוד בתנאי הקבלה ובראיון אישי.

היכן ניתן לעבוד עם סיום הלימודים?

התכנית עונה על כל דרישות המועצה להשכלה גבוהה ומאפשרת כניסה לעבודה בתחומי החינוך במסגרות חינוכיות שונות כגון: החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, החינוך הרגיל והחינוך האלטרנטיבי. לאחר סיום הלימודים יוכלו הסטודנטים לעסוק בתפקידים חינוכיים ולהוות עתודה של מנהיגות חינוכית בעלת כלים מקצועיים, אשר תוכל לפתח ולקדם את מערכת החינוך במגזרים השונים של החברה הישראלית.

למה ללמוד דווקא אצלנו באקדמית עמק יזרעאל?

באקדמית עמק יזרעאל נהנים מאווירה ייחודית בסביבה כפרית וירוקה.
אנו שמים דגש מיוחד על יחס אישי ומדיניות הדלת הפתוחה, שהם חלק ממערכת התמיכה העוטפת את הסטודנט. אנו מקפידים על גיוסם של טובי המרצים והחוקרים בכדי לשמור על הוראה איכותית בקמפוס מטופח, במבנים חדישים, ספריה עשירה ומרווחת, מרכז תקשורת מתקדם ועוד.
למעוניינים לגור בעמק אנו מציעים מעונות סטודנטים חדשים ומטופחים עם חיי חברה מגוונים ותוססים  במיקום מצוין סמוך לכביש הגישה למכללה. לנוחיות הסטודנטים יוצאות הסעות מהמעונות לקמפוס וחזרה.

    רוצה לקבל שיחה מיועץ.ת הלימודים שלנו?

    רוצה להתייעץ טלפונית? 8166*

    אפשר גם בווטסאפ