.B.A במדע המדינה

ממשל, יחסים בינלאומיים וסייבר | ניהול ממשל דיגיטלי וביקורת

אוהבים אקטואליה וחדשות אבל לא מוכנים להתפשר על המידע הסלקטיבי שהתקשורת בוחרת להציג לכם? מבינים שחייבים לעשות שינוי ושהוא חייב לבוא מבפנים?

מנגנוני השלטון המקיפים אותנו, המערכות הפועלות סביבנו, לכולם השפעה מכרעת על אורח החיים שלנו. תואר במדע המדינה יאפשר לכם להבין כיצד מונעות ופעולות מערכות אלה, מהם איזוני הכוח וכיצד נושאים עולים לסדר היום, ויהווה עבורכם קרש קפיצה משמעותי לקראת משרות נחשקות במגזר הציבורי והפרטי.

הלימודים לתואר במדע המדינה מתקיימים במתכונת דו-חוגית המקנה יתרון בשוק העבודה. השילוב עם לימודי דיסציפלינה נוספת מרחיב את בסיסי הידע של הסטודנטים ומאפשר להם המשך לימודים לתארים מתקדמים במגוון רחב של מקצועות.

וינרסקי-פרץ חדווה

ראשת החוג

ד"ר חדוה וינרסקי – פרץ

רכזת החוג

גב' ירדן יונה

04-6423469

שעות קבלה א-ה 10-12:30 מענה טלפוני א-ה 9-10:30

התמחויות

ממשל, יחסים בינלאומיים וסייבר

לחיצת ידיים

ההתמחות מעניקה כלים לחשיבה אסטרטגית והבנה רחבה של תהליכים דיפלומטיים והכוחות הפועלים כיום ברמה המקומית, הארצית והבינלאומית. הלימודים מתמקדים בסוגיות החוסן הלאומי של מדינת ישראל ובתהליכים הקשורים לקבלת החלטות במדיניות החוץ.
במסגרת ההתמחות נערכים מפגשים עם אנשי משרד החוץ וקורסי הצוערים השונים.
המרצים באים מעולם הפרקטיקה: שגרירים, יועצים, ועוד.
ההתמחות פותחת דלת לשרות החוץ ולעבודה בשרות המדינה.

ניהול ממשל דיגיטלי וביקורת

יד כותבת

ניהול ממשל דיגיטלי וביקורת הוא כלי ניהולי מרכזי וחשוב בארגונים. פונקציית הביקורת מסייעת למנהלים למפות סיכונים, להפחיתם ולהרחיב בקרות ניהוליות. כיום, עולה בקרב ארגונים רבים במגזר הציבורי הדרישה להרחיב את הידע בתחום בקרב עובדיהם, ככלי המסייע בהשגת יעדי הארגון ושמירה על יציבות.
הסטודנטים ישתלבו בהתמחות מעשית בגופים ובמוסדות שונים במגזר הציבורי, בליווי והדרכה של מנחה הסדנא והמבקר הפנימי בארגון המבוקר. מטרת ההתמחות המעשית לתת הזדמנות לסטודנטים להתנסות ביישום הביקורת הפנימית בארגון וללמוד, הלכה למעשה, על מאפייני הפעילות של מנגנוני הבקרה

התנסות מעשית

פרקטיקום שנה ג'

החוג למדע המדינה רואה חשיבות רבה בהתנסות המעשית ובשילוב הסטודנטים בארגונים עוד בזמן הלימודים. בעקבות כך הוחלט בחוג לפתח תוכנית ייחודית של שילוב כל סטודנטים בחוג על התמחויותיו השונות בהתמחויות מכל המגזרים. ההתמחויות בחוג כוללות ארגונים משלל המגזרים בחברה הישראלית: מגזר ציבורי (מוסדות מדינה, מוסדות מוניציפאליים, ומשרדי ממשלה – חוץ, משפטים ועוד), מגזר שלישי (עמותות, ארגונים ללא מטרות רווח ועוד) וכמובן המגזר הפרטי (תעשייה, ארגוני היי-טק ועוד). כל הסטודנטים בחוג יוצאים להתמחות שנתית בהתאם לבחירתם ובהתאם לצרכים שלהם, כאשר המטרה המרכזית היא להקנות לסטודנטים ניסיון רחב ככול האפשר לקראת יציאתם לשוק העבודה, פיתוח קשרים ובניית רשתות מקצועיות שהינן הגורם החשוב והמהותי ביותר בשוק העבודה המודרני וכמובן, האפשרות הטובה ביותר ליישם את הידע התיאורטי שרכשו במהלך התואר בעולם האמיתי.

ההתמחות הינה אחת מתוכניות הדגל בחוג – ומטרתנו היא לסייע ככל הניתן לסטודנטים להתקדם ולרכוש כלים רבים כמה שיותר על מנת לסייע להם להיקלט בשוק העבודה לאחר התואר.

כלי שחמט על לוח שחמט

סיפורי הצלחה

רמי רוזן - יועץ מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון

"עמק יזרעאל זה הבית שהעניק לי ארגז כלים איכותי להתקדם מקצועית"

איתי רק - יועץ בלשכת סגנית שר החוץ

"בזכות הפעילות באגודה והידע שרכשתי בחוגף הפכתי להיות אדם חושב שמבין שלכל בעיה יש פתרון, צריך רק למצוא את הדרך"

זינאידה וריטונוב - האגף לרישוי כלי ירייה

"הלימודים באקדמית אפשרו לי להמשיך לתואר שני ונתנו לי את הכלים להשתלב בשוק העבודה"

אור כהן - מנהל בעמותת נגישות ישראל

"את הפרקטיקום עשיתי בעמותת נגישות ישראל. נרתמתי לעבודה בעמותה כסטודנט, ולאחר הלימודים הציעו לי לעבוד שם במשרה מלאה כמוביל של מערך ההכשרה וההדרכה"

שאלות נפוצות

איפה עובדים הבוגרים שלנו?

הבוגרים שלנו עובדים במגוון מקומות עבודה, בהם:
משרדי ממשלה וממשל מקומי, פרשנים ויועצים פוליטיים, חברות לניתוח פוליטי ומחקר, צוערי משרד החוץ, חברי סגל דיפלומטי,  מנהלים במגזר הציבורי, עמותות ומלכ"רים, אנשי כוחות הביטחון

מהן אפשרויות ההמשך ללימודים מתקדמים?

מרבית בוגרי התואר הראשון במדעי המדינה ממשיכים ללימודים מתקדמים, רובם בתחום קרוב או משיק – יחסים בינלאומיים, מנהל ציבורי, מנהל עסקים וכו'

    רוצה לדבר עם יועץ.ת הלימודים שלנו?

    רוצה להתייעץ טלפונית? 8166*

    אפשר גם בווטסאפ