B.Sc במערכות מידע

DATA SCIENCE | טכנולוגיות תוכנה

טכנולוגיות המידע קיימות כיום בכל רבדי החיים וממומשות בפלטפורמות מחשוב שונות. אי לכך, אחד המקצועות המבוקשים והמשתלמים ביותר הוא עיסוק בטכנולוגיות המידע.

בעולם הדיגיטלי החדש, אנו אוספים מידע רב וחסר תקדים ברמה האישית, העסקית והלאומית. נתוני העתק שנאגרים בעולם, מביאים איתם פוטנציאל רב להתקדמות טכנלוגית בכל תחומי החיים, אך גם אתגרים לא מעטים: אחסון הנתונים, הגנה על הנתונים מפני תקיפות סייבר, עיבוד הנתונים, וניתוח הנתונים.

החוג למערכות מידע באקדמית עמק יזרעאל מכשיר את הסטודנטים לעבודה בעידן מהפכני זה ולהמשך לימודים לתארים מתקדמים. תוכנית הלימודים בחוג למערכות מידע מציעה מגוון רחב של קורסים בתחום של אפיון ופיתוח מערכות מידע, מדעי המחשב, מדע הנתונים, סייבר ועוד. בוגרי החוג משתלבים בתעשייה במגוון רחב של תפקידים.

עבודה בתחום טכנולוגיית המידע מפתחת כישורים רב-תחומיים: בתחומי הטכנולוגיה הבסיסיים, בתחומי המתודולוגיה כיצד לפתח טכנולוגיות ומערכות מידע, בנושאי רקע ניהוליים ובפיתוח כישורים קוגניטיביים כגון יצירתיות ופתרון בעיות.

אבי זכאי

ראש החוג

מ"מ מר אבי זכאי

מרכזת החוג

גב' גליה זינו

04-6423492

שעות קבלה א-ה 10-12:30 מענה טלפוני א-ה 9-10:30

התמחויות

עבודה בתחום טכנולוגיית המידע מחייבת כישורים רב-תחומיים: ידע מבוסס בתחומי הטכנולוגיה הבסיסיים, ידע בתחומי המתודולוגיה כיצד לפתח טכנולוגיות ומערכות מידע, וידע בנושאי רקע ניהוליים: ארגונים, הסביבה הכלכלית, סוגי מערכות. כישורי יזמות ויצירתיות מהווים חלק ממכלול הנושאים שיש בהם שימוש רב בסביבת העבודה של ימינו.

DATA SCIENCE*

תחום מדע הנתונים (Data Science) מהווה את המהפכה המדעית של המאה ה – 21. העולם של ימנו מייצר בכל רגע נתון כמות אדירה של נתונים, באופן חסר תקדים בהיסטוריה האנושית. עיבוד וניתוח של נתוני עתק אלה, מאפשרים לארגונים, קטנים וגדולים כאחד, להפיק תועלת הולכת וגוברת מהנתונים, לייעל תהליכים ולפרוץ גבולות טכנולוגיים ומדעיים. מדען הנתונים הוא מהמקצועות המבוקשים כיום בארץ ובעולם ונחשב למקצוע הנחשק של המאה ה – 21.
המסלול למדע הנתונים בחוג למערכות מידע באקדמית עמק יזרעאל מכשיר אנשי מקצוע שביכולתם לפתח מערכות מידע המבוססות על עיבוד וניתוח של נתונים. במסגרת הקורסים במסלול מדע הנתונים, לומדים הסטודנטים שיטות בלמידה סטטיסטית, מודלים מתחום למידת המכונה (Machine Learning) ולמידה עמוקה (Deep Learning). הסטודנטים לומדים ליישם את השיטות השונות באמצעות שתי שפות התכנות הנפוצות ביותר בתחום, Python ו – R. בנוסף הסטודנטים לומדים לעבוד עם כלים לויזואלזציה ובינה עסקית, וזאת בנוסף ללימודי הליבה של החוג הכוללים תכנות מתקדם בשפת Java, עבודה עם מסדי נתונים ושפת SQL, אפיון וניתוח מערכות מידע ועוד. בשנה השלישית ללימודים, הסטודנטים מבצעים פרויקט גמר במסגרתו הם מאפיינים ומפתחים מערכת מידע המבוססת על ניתוח נתונים.

*ההתמחות תצוין על גבי ספח נלווה לזכאות לתואר ובגיליון הציונים

טכנולוגיות תוכנה*

התמחות במסלול זה נועדה להכשיר אנשי מקצוע שישתלבו בתעשיית התוכנה בארץ ובעולם.
במסגרת לימודי הידע הטכנולוגי הסטודנטים לומדים תכנות מתקדם בשפות התכנות Java ו – Python. בנוסף, הסטודנטים לומדים תקשורת מחשבים, טכנולוגיות אינטרנט, ארכיטוקטורה של מערכות תוכנה, מערכות מבוזרות, עיצוב ממשקי משתמש, אבטחת מידע וסייבר, ואבטחת איכות תוכנה.
בוגרי מסלול טכנולוגיות התוכנה רוכשים כישורים שיסייעו להם להשתלב בחברות רב-לאומיות, ובחברות הזנק (STARTUP) בתפקידי פיתוח ובתפקידים נוספים, במחלקות המחשוב של ארגונים, ובחברות המספקות שירותי תוכנה לארגונים.

*ההתמחות תצוין על גבי ספח נלווה לזכאות לתואר ובגיליון הציונים

התנסות מעשית

פרויקטים מיוחדים

פרויקט גמר

במהלך שנת הלימודים השלישית, הסטודנטים מפתחים תוכנה / מערכת מידע כחלק מפרויקט הגמר של התואר. במסגרת זו הסטודנטים מאפיינים את מערכת המידע, מפתחים אותה ומבצעים הטמעה של המערכת.

פרויקט המתמחים

במסגרת הפרויקט הארצי בשם אקדמיה משלבת התמחות, של עמותת אלומה "והרוח החדשה", משובצים הסטודנטים המעוניינים בחברות טכנולוגיות ומסחריות למשך שנה ומשמשים בתפקידים מקצועיים שונים בתחום מערכות המידע. במהלך הקורס יעברו הסטודנטים לימודים מתודולוגיים וסדנאות העשרה לשיפור היכולות לשילוב בארגונים שונים, וקידום מיומנויות רכות. יתקיימו סדנאות הכנה לשוק התעסוקה, העוסקות בבניית קורות חיים, בניית פרופיל מקצועי, הכנה לראיונות עבודה, התמודדות עם מרכזי הערכה ועוד.

מעבדת סייבר

ענף הסייבר הוא מקור גאווה ומנוע צמיחה בשוק הישראלי. בשנת 2016 היווה שיעור המכירות של הסייבר הישראלי כ – 10% ממכירות כלל תעשיית הסייבר בעולם וחברות ישראליות נמנות עם החברות מובילות עולמיות בתחום, בהן צ'ק פוינט, סייבר־ארק ופאלו אלטו.
בשנים אחרונות נרשמו אקזיטים מרשימים בענף.
במסגרת מקצועות הבחירה מתקיימת מעבדת סייבר הכוללת מגוון רחב של נושאים מעשיים בעולם הסייבר: בדיקות חדירה לארגונים, הגנה מפני מתקפות סייבר, והגנה מפני הרצת קוד לא מורשה.

השתלבות בשוק העבודה

מלבד ההתנסות המעשית וההיכרות עם השטח, הסטודנטים מקבלים בנוסף כישורים משלימים המסייעים להצלחה בשוק העבודה כגון: חדשנות ויזמות, מודלים עסקיים, כלכלת העולם הדיגיטלי, שיווק במדיה החברתית ועוד.

שאלות נפוצות

במה עוסקים בוגרי ההתמחות ב DATA SCIENCE?

בוגרי ההתמחות במדעי הנתונים יכולים להשתלב בכל עסק ובכל תחום, מתחום הבריאות ועד הקמעונאות. בוגרי המסלול מקבלים את הכלים לעבוד בחברות גדולות כמו גוגל, ואמזון ועוד. הם גם יכולים להשתלב בחברות הזנק בתחומים השונים.
מטרתם הינה להפיק תובנות מנתונים ע"י הטמעת אלגוריתמי מדעי הנתונים במערכות המפותחות.

האם ניתן לעבוד בתחום מדעי הנתונים כשיש תואר ראשון בלבד?

אמנם תחום מדעי הנתונים הוא תחום מתקדם יחסית, אולם הצלחנו בחוג למערכות מידע לבנות תכנית המכשירה את הבוגרים בכלים הרלוונטיים ביותר לתחום העיסוק. הביקוש הגובר של מדעני נתונים מאפשר עיסוק של בוגרים עם תואר ראשון במגוון רחב של משרות וחברות בשוק הישראלי.

האם הבוגרים בהתמחות מדעי הנתונים יודעים תכנות?

כל בוגרי החוג למערכות מידע יודעים תכנות ברמה גבוהה מאוד.

במה עוסקים בוגרי ההתמחות בטכנולוגיות תוכנה?

בוגרי מסלול טכנולוגיות התוכנה יכולים להשתלב בחברות רב-לאומיות, בחברות הזנק (STARTUP), ביחידות מחשב של ארגונים, ובחברות המספקות שירותי תוכנה לארגונים.

    רוצה לדבר עם יועץ הלימודים שלנו?

    כל השדות הם שדות חובה

    רוצה להתייעץ טלפונית? 8166*

    אפשר גם בווטסאפ