מידע לסטודנטים חדשים

סטודנטים חדשים לקראת שנה א',

מברכים אתכם עם כניסתכם לאקדמית עמק יזרעאל.

להלן מידע חשוב עבורכם שיסייע לכם בקליטתכם במכללה.

שאלות ותשובות

בתואר ראשון לומדים 120 נקודות זכות בשלוש שנים או 160 נ"ז בארבע שנים בחוג לסיעוד.

המידע מפורט בשנתונים המופיעים לעיל.

יש להיכנס לתחנת המידע ע"י הקלדת מס' תעודת זהות וסיסמא, לפי חלון הזמן שפורסם בתחנת מידע (חלון הזמן שלי).
לאחר מכן, לעמוד על חפש / הירשם לקורס > לבצע רישום > קוד הקורס … / לפי מערכת שעות.

הרישום למערכת הוא שנתי ומתבצע מראש מידי שנה לקורסים בסמסטר א' ובסמסטר ב'.
בתוכניות שלומדים בהן סמסטר קיץ, גם לקורסי הקיץ נרשמים מראש.

בשנה הראשונה, מרבית הקורסים נקבעים מראש עבורך ואינם ניתנים לשינוי.

רוב הסטודנטים צריכים להירשם לקורסי אנגלית ובחלק מהחוגים לתוכנית "משיב הרוח", בכפוף לתכנית הלימודים המפורסמת בשנתון החוג.

מערכת הלימודים שאתם בונים באינטרנט היא המערכת לפיה נקבע שכר הלימוד. כל שינוי במערכת תקף רק אם הוא מופיע על גבי המערכת ונעשה בתקופות הרשמיות המוגדרות לכך.
הודעה על תאריכי תקופת השינויים נשלחת ע"י מנהל הסטודנטים ומופיעה בתחנת המידע > ב"חלון הזמן שלי".

בקשה זאת אינה אפשרית ולא ניתן לאשר אותה. ניתן לפנות למרכזת החוג בשעות הקבלה או באמצעות תחנת המידע האישית לבירור הנושא.

כן. אחד התנאים להרכבת מערכת וקליטת הסטודנט הינו העברת טופס הוראת קבע לחיוב דרך הבנק או הזנת פרטי כרטיס אשראי בתחנת המידע האישית.

במקרה של בעיות אישיות יש לפנות בכתב למדור שכר לימוד באמצעות פניה בתחנת המידע לסטודנט.

הוראת קבע בבנק – יש להיכנס לחשבון האישי באתר האינטרנט של הבנק > למלא דרישה להוראת קבע > להזין קוד המוסד – 48341.
את אישור הבנק יש לשלוח למדור שכר לימוד למייל sl@yvc.ac.il.

הוראת קבע בכרטיס אשראי – יש להכנס לתחנת המידע לסטודנט > מדור שכר לימוד ותשלומים > עדכון פרטי אשראי להו"ק > מעבר לאישור כרטיס בהוראת קבע > הזנת פרטי אשראי > עדכון פרטים.

תהליך עדכון קליטת טופס הוראת קבע לוקח מספר ימים כמו כן המערכת נפתחת לרישום לקורסים בתחנת המידע רק לאחר שבוצע חיוב לתשלום הראשון בהוראת הקבע בבנק או בכרטיס אשראי, ולאחר שתילת מערכת הלימודים ע"י מרכזת החוג. מדור שכר לימוד מחייב את הסטודנטים שהעבירו טופס הוראת קבע אחת לכמה ימים וזה איננו תהליך אוטומטי. אנא עקבו אחר פתיחת התפריטים בתחנת המידע.

תהליך עדכון קליטת טופס הוראת קבע מהבנק לוקח מספר ימים, כמו כן המערכת נפתחת לרישום לקורסים בתחנת המידע (במועדים שנקבעו מראש) רק לאחר שבוצע חיוב לתשלום הראשון בהוראת הקבע בבנק או בכרטיס אשראי וזאת אם אין לסטודנט חובות משנים קודמות. מדור שכר לימוד מחייב את הסטודנטים שהזינו / העבירו טופס הוראת קבע אחת לכמה ימים וזה איננו תהליך אוטומטי. על כן, הסטודנטים מתבקשים להזין / להעביר את טופס הוראת הקבע הסטודנטים מתבקשים להעביר את טופס הוראת הקבע מידית עם קבלת הודעת הקבלה. יש לעקוב אחר פתיחת התפריטים בתחנת המידע לסטודנט. מי שמעביר באיחור התהליך מתעכב ומשפיע על האפשרות שלו להיכנס לרישום לקורסים במועד שנקבע. יש לעקוב אחר פתיחת התפריטים בתחנת המידע לסטודנט.

כל הסטודנטים בכל מקרה מתבקשים להעביר טופס הוראת קבע לחיוב דרך הבנק או הזנת פרטי כרטיס אשראי לחיוב באמצעות תחנת מידע האישית, גם מי שרוצה לשלם דרך הפיקדון. יש לפנות למדור שכר לימוד בפניה דרך תחנת המידע האישית ולבקש הפקת שובר לתשלום מהפיקדון. השובר ישלח למייל. יש לשלם את השובר באמצעות האתר של הקרן לחיילים משוחררים > באזור האישי, בטרם רישום לקורסים.

כל הסטודנטים מתבקשים להעביר טופס הוראת קבע לחיוב דרך הבנק או להזין פרטי כרטיס אשראי לחיוב באמצעות תחנת מידע לסטודנט. מי שרוצה לשלם באמצעות הפיקדון: יפנה באמצעות דרך למדור שכר לימוד לסטודנטים במסלול האקדמי > ימלא את הפרטים ובהערות יציין כי מבקש לשלם בשובר באמצעות הפיקדון. ניתן לכתוב בהערות את סכום הפיקדון הנותר לסטודנט על מנת שמדור שכר לימוד יפיק שובר עם הסכום המדויק.

בהודעת הקבלה שנשלחת ממדור הרשמה מופיעה הרמה באנגלית. רמה זו נקבעת עפ"י ציון מבחן אמיר/אמיר"ם או עפ"י ציון האנגלית בבחינה הפסיכומטרית.

ניתן לצפות בעותק מהודעת הקבלה בתחנת המידע. קורסי האנגלית לרוב הינם סמסטריאליים למעט רמת טרום בסיסי א', כדי לעבור לרמה מתקדמת עליך לסיים בהצלחה את הרמה שלפניה.

ניתן לפנות ליחידה ללימודי אנגלית ועברית בשעות הקבלה או ע"י כניסה לתחנת המידע: כניסה לתחנת המידע (ת.ז וסיסמא) > הגשת פניה > פנייה כללית לחוג/מדור < יחידה לימודי אנגלית ועברית.

לפני תחילת שנת הלימודים הראשונה, יש להגיש למדור הרשמה וקבלת תלמידים, גיליונות ציונים/תעודות מקור בלבד.

כרטיסי הסטודנט באחריות אגודת הסטודנטים. כרטיס הסטודנט הינו דיגיטלי המשמש ככרטיס זיהוי בספרייה. כרטיס הסטודנט מעיד על חברות בארגון הסטודנטים הארצי ומקנה הטבות והנחות רבות.

    רוצה לדבר עם יועץ הלימודים שלנו?

    כל השדות הם שדות חובה

    רוצה להתייעץ טלפונית? 8166*

    אפשר גם בווטסאפ