מתעניינים בלימודים ורוצים להתייעץ איתנו?

פניה למרכז המידע למתעניינים

.B.A רב תחומי במדעי החברה

ראש החוג ד"ר בינה ניר
מרכזת החוג: גב' קלרה יסעור

במציאות הגלובלית והרב תרבותית של המאה ה-21 רב-תחומיות היא צורך חיוני ונדרש בחברות וארגונים גדולים. היא מאפשרת להשתמש בשילוב של כלי ניתוח ותובנות ממגוון תחומים ומספקת כלים להבנת המציאות בסביבה המשתנה.

החוג הרב תחומי במדעי החברה מיועד גם לאנשים עובדים ומציע לימודים בדגש יישומי. תכנית הלימודים מודולארית ומורכבת מחטיבות לבחירה. מבנה הלימודים גמיש ומאפשר לכל סטודנט לבחור בתכנית לימודים המתאימה לצרכיו ולכיווני הפיתוח האישי והמקצועי העתידי שלו.

הלימודים לתואר בחוג הרב תחומי במדעי החברה מתקיימים במתכונת חד-חוגית ודו-חוגית. השילוב עם לימודי דיסציפלינה נוספת במתכונת האוניברסיטאית מרחיב את בסיסי הידע ומאפשר המשך לימודים לתארים מתקדמים במגוון רחב של מקצועות. תוכנית הלימודים מאורגנת ב 7 חטיבות שונות

חטיבות לימוד

משלהי המאה ה-20 הפך השימוש במושג סייבר (cyber) נפוץ במחקר ובדיון אודות התפשטותן והטמעתן של טכנולוגיות מידע ותקשורת דיגיטליות בסביבות שונות – בבית ובעבודה, במרחב האישי והציבורי. הלימודים בחטיבה מציעים מבט רחב על תופעות, טכנולוגיות ויישומים (אינטרנט, אפליקציות סמארטפון, ממשקי ניהול בעבודה) ותהליכים בסביבת הסייבר בהקשרים תרבותיים, חברתיים, ארגוניים ופסיכולוגיים.

המשפט משפיע על תחומים הולכים וגדלים בחיינו. הוא אינו קשור רק ליחסינו עם המדינה והממשל אלא גם ליחסים הבינאישיים שלנו במשפחה, בחברה, בארגונים ובשוק העבודה. הלימודים מקנים היכרות עם תחומי המשפט השונים, מיומנויות חשיבה משפטית והבנת השפה המשפטית, והבנה של יחסי הגומלין בין המשפט לתחומים אחרים בחיינו.

lior jurnou-2-43לקרימינולוגיה נקודות מפגש מרתקות עם תחומים אחרים כמו כלכלה, משפט, פוליטיקה, תרבות, תקשורת וחברה. הבנת הקשרים בין תחומים אלה מסייעת להבנה ולהתמודדות עם תופעת הפשיעה והעבריינות. הלימודים מקנים כלים להבנת התנהגות האדם, הבנת תופעת הסטייה והפשיעה, הבנת המורכבות של הסטייה החברתית והקניית כלים להתמודדות עם מניעה, טיפול ושיקום עבריינים.

לאתר האגודה הישראלית לקרימנולגיה

merkaz_tikshoret

מדעי החברה שלובים זה בזה. החיבור בין פוליטיקה, חברה ותקשורת מאפשר לסטודנט לרכוש ארגז כלים אקדמי נרחב המכשיר לתחומי עיסוק שונים. הלימודים בחטיבה מאפשרים לשלב קורסים המציעים היבטים משלימים (תקשורתיים, פוליטיים או חברתיים) של הנושאים הנלמדים בחטיבות האחרות. הלימודים מקנים בסיס אקדמי איתן ללימודים לתואר שני במגוון תחומים, נקודת מבט רחבה ורב-תחומית בסוגיות המצויות בלב הדיון הציבורי, הבנה של תהליכי קבלת החלטות והבנה של דעת קהל, עיצובה ושינוי עמדות.

ראש החטיבה ד"ר עידו זלקוביץ

המזרח התיכון הוא אזור שמעסיק את קובעי המדיניות הבכירים בעולם ואת התקשורת העולמית. להתפתחויות באזור השלכות על הפוליטיקה העולמית ועל החברה במדינות רבות. הלימודים בחטיבה מאפשרים מבט רחב יותר על המציאות בה אנו חיים ויכולת ניתוח של תהליכים פוליטיים ותרבותיים המתרחשים או עתידים להתרחש באזורנו. הלימודים מקנים היכרות עם ההתפתחויות הפוליטיות באזור, הבנה של הזרמים הפוליטיים המרכזיים במזרח התיכון, היכרות עם המגוון הדתי והתרבותי בעולם הערבי והקניית כלים לניתוח והתמודדות עם הסוגיות המעסיקות את הפוליטיקה העולמית.

הלימודים בחטיבה מאפשרים הרחבת אופקים בנושאים מתחום תרבות ישראל, פילוסופיה, ספרות, אמנות, היסטוריה, מקרא, ולימודי מגדר. בחטיבה לומדים גם על תרבויותיהם של עמים אחרים ובמיוחד של אלו שעמם מקיימת תרבות ישראל דיאלוג מתמיד ומפרה. הלימודים מקנים הבנה בסוגיות עכשוויות מנקודת מבט היסטורית או פילוסופית, ידע מקיף ושיטתי אודות תרבות ישראל על גילוייה המגוונים, הכרות עם מגוון תרבויות והזדמנות ל"טעימות" מתחומי דעת שונים.

ראש החטיבה מר אבירם מאיר, מעצב גרפי ומרצה לתקשורת חזותית המנהל את בית הספר גורן לעיצוב גרפי .

החטיבה מיועדת לתלמידי בית הספר לעיצוב גרפי "גורן", הלומדים במקביל הן לתואר אקדמי B.A רב תחומי במדעי החברה והן לתעודת מעצב גרפי, במסגרת בי"ס גורן.

מידע נוסף באתר בית ספר גורן

לימודי החינוך נלמדים מתוך תפיסה בין תחומית בזיקה למקצועות ממדעי הרוח והחברה. בתוך כך, הם מעניקים נקודת מבט רחבה וכוללת על תפיסות, שיטות ומערכות החינוך בימנו. הלימודים בחטיבה מקנים הכרות עם רעיונות חינוכיים כפי שבאים לידי ביטוי בקרב קבוצות שונות בחברה הישראלית והבנה של פרקטיקות חינוכיות בהן מעוצבות זהויות.

שאלות נפוצות

  • מה מיוחד בלימודים רב תחומיים?
    תכנית הלימודים מודולארית וכוללת7 תחומי דעת. מבנה הלימודים גמיש ומאפשר לכל סטודנט לבחור בתכנית לימודים המתאימה לצרכיו ולכיווני הפיתוח האישי והמקצועי העתידי שלו.
  • איזה תואר אקבל בתום הלימודים?
    התואר המוענק לבוגרי התוכנית החד חוגית הוא: בוגר .B.A רב תחומי במדעי החברה. התואר המוענק לבוגרי התוכנית הדו חוגית הוא: בוגר .B.A (בחוג נוסף) וברב תחומי במדעי החברה.
הסגל האקדמי

הסגל האקדמי

מרצים מן החוץ

מרצים מן החוץ

סגל עמית

סגל עמית

הסגל המנהלי

הסגל המנהלי

Secured By miniOrange