מתעניינים בלימודים ורוצים להתייעץ איתנו?

פניה למרכז המידע למתעניינים

B.Sc במערכות מידע

ראש החוג: פרופ' אילנה לביא
מרכזת החוג: גב' גליה זינו

טכנולוגיות המידע קיימות כיום בכל רבדי החיים וממומשות בפלטפורמות מחשוב שונות. אי לכך, אחד המקצועות המבוקשים והמשתלמים ביותר הוא עיסוק בטכנולוגיות המידע.

בעולם הדיגיטלי החדש, אנו אוספים מידע רב וחסר תקדים ברמה האישית, העסקית והלאומית. נתוני העתק שנאגרים בעולם, מביאים איתם פוטנציאל רב להתקדמות טכנלוגית בכל תחומי החיים, אך גם אתגרים לא מעטים: אחסון הנתונים, הגנה על הנתונים מפני תקיפות סייבר, עיבוד הנתונים, וניתוח הנתונים.

החוג למערכות מידע באקדמית עמק יזרעאל מכשיר את הסטודנטים לעבודה בעידן מהפכני זה ולהמשך לימודים לתארים מתקדמים. תוכנית הלימודים בחוג למערכות מידע מציעה מגוון רחב של קורסים בתחום של אפיון ופיתוח מערכות מידע, מדעי המחשב, מדע הנתונים, סייבר ועוד. בוגרי החוג משתלבים בתעשייה במגוון רחב של תפקידים.

עבודה בתחום טכנולוגיית המידע מפתחת כישורים רב-תחומיים: בתחומי הטכנולוגיה הבסיסיים, בתחומי המתודולוגיה כיצד לפתח טכנולוגיות ומערכות מידע, בנושאי רקע ניהוליים ובפיתוח כישורים קוגניטיביים כגון יצירתיות ופתרון בעיות.

מסלולי לימוד

התמחות במסלול זה נועדה להכשיר אנשי מקצוע שישתלבו בתעשיית התוכנה בארץ ובעולם.

במסגרת לימודי הידע הטכנולוגי הסטודנטים לומדים תכנות מתקדם בשפות התכנות Java ו – Python. בנוסף, הסטודנטים לומדים תקשורת מחשבים, טכנולוגיות אינטרנט, ארכיטוקטורה של מערכות תוכנה, מערכות מבוזרות, עיצוב ממשקי משתמש, אבטחת מידע וסייבר, ואבטחת איכות תוכנה.

בוגרי מסלול טכנולוגיות התוכנה רוכשים כישורים שיסייעו להם להשתלב בחברות רב-לאומיות, ובחברות הזנק (STARTUP) בתפקידי פיתוח ובתפקידים נוספים, במחלקות המחשוב של ארגונים, ובחברות המספקות שירותי תוכנה לארגונים.

מסלול DATA SCIENCE

תחום מדע הנתונים (Data Science) מהווה את המהפכה המדעית של המאה ה – 21. העולם של ימנו מייצר בכל רגע נתון כמות אדירה של נתונים, באופן חסר תקדים בהיסטוריה האנושית. עיבוד וניתוח של נתוני עתק אלה, מאפשרים לארגונים, קטנים וגדולים כאחד, להפיק תועלת הולכת וגוברת מהנתונים, לייעל תהליכים ולפרוץ גבולות טכנולוגיים ומדעיים. מדען הנתונים הוא מהמקצועות המבוקשים כיום בארץ ובעולם ונחשב למקצוע הנחשק של המאה ה – 21.

המסלול למדע הנתונים בחוג למערכות מידע באקדמית עמק יזרעאל מכשיר אנשי מקצוע שביכולתם לפתח מערכות מידע המבוססות על עיבוד וניתוח של נתונים. במסגרת הקורסים במסלול מדע הנתונים, לומדים הסטודנטים שיטות בלמידה סטטיסטית, מודלים מתחום למידת המכונה (Machine Learning) ולמידה עמוקה (Deep Learning). הסטודנטים לומדים ליישם את השיטות השונות באמצעות שתי שפות התכנות הנפוצות ביותר בתחום, Python ו – R. בנוסף הסטודנטים לומדים לעבוד עם כלים לויזואלזציה ובינה עסקית, וזאת בנוסף ללימודי הליבה של החוג הכוללים תכנות מתקדם בשפת Java, עבודה עם מסדי נתונים ושפת SQL, אפיון וניתוח מערכות מידע ועוד. בשנה השלישית ללימודים, הסטודנטים מבצעים פרויקט גמר במסגרתו הם מאפיינים ומפתחים מערכת מידע המבוססת על ניתוח נתונים.

מעבדת סייבר
ענף הסייבר הוא מקור גאווה ומנוע צמיחה בשוק הישראלי. ב–2016 היווה שיעור המכירות של הסייבר הישראלי כ–10% ממכירות כלל תעשיית הסייבר בעולם, וחברות ישראליות נמנות עם החברות מובילות עולמיות בתחום, ובהן צ'ק פוינט, סייבר־ארק ופאלו אלטו. בשנים אחרונות נרשמו אקזיטים מרשימים בענף.

במסגרת מקצועות הבחירה מתקיימת מעבדת סייבר הכוללת מגוון רחב של נושאים מעשיים בעולם הסייבר: בדיקות חדירה לארגונים, הגנה מפני מתקפות סייבר, והגנה מפני הרצת קוד לא מורשה. הטכנולוגיה העיקרית שמתורגלת במעבדה הינה Powershell שפת סקריפט חזקה ואסטרטגית מבית מיקרוסופט, מבוססת . net

משחק עסקים: הקמת עסק טכנולוגי
משחק העסקים הוא תחרות בין קבוצות שונות המתחרות על הקמת ותפעול עסקים טכנולוגיים גלובליים. במסגרת המשחק נחשפים הסטודנטים הן לאווירת תחרותיות במיזמים חדשים, והן לכל ההיבטים של התחרותיות והתפעול:  היבטים פיננסיים, העסקת עובדים, ייצור, מכירות, פרסום וכד'.
משחק העסקים, המתקיים במסגרת מקצועות הבחירה, מתנהל בצוותים כאשר לכל חבר בצוות יש תפקיד (מנכ"ל, מנהל כספים, מנהל שיווק וכד'). המשחק מדמה שנה וחצי במציאות. לאחר סגירת כל רבעון מופעלת סימולציה שקובעת מה קרה כתוצאה מההחלטות, ומדרגת את הצוותים על בסיס קריטריונים שונים.  זוהי דרך חדשנית ומרתקת להתנסות בעזרת סימולציה בתפקוד בעולם תחרותי.  המשחק מתנהל בשפה האנגלית.

התנסות מעשית

התנסות מעשית

פרויקט גמר:

במהלך שנת הלימודים השלישית, הסטודנטים מפתחים תוכנה / מערכת מידע כחלק מפרויקט הגמר של התואר. במסגרת זו הסטודנטים מאפיינים את מערכת המידע, מפתחים אותה ומבצעים הטמעה של המערכת.

פרויקט מתמחים:

במסגרת הפרויקט הארצי בשם  אקדמיה משלבת התמחות,  של עמותת  אלומה "והרוח החדשה", משובצים הסטודנטים המעוניינים בחברות טכנולוגיות ומסחריות למשך שנה ומשמשים בתפקידים מקצועיים שונים בתחום מערכות המידע.  במהלך הקורס   יעברו הסטודנטים לימודים מתודולוגיים וסדנאות העשרה לשיפור היכולות לשילוב בארגונים שונים, וקידום מיומנויות רכות.  יתקיימו סדנאות הכנה לשוק התעסוקה, העוסקות בבניית קורות חיים, בניית פרופיל מקצועי, הכנה לראיונות עבודה, התמודדות עם מרכזי הערכה ועוד.

השתלבות בשוק העבודה

בוגרי התואר יכולים להשתלב בחברות רב-לאומיות, בחברות הזנק (STARTUP), בחברות המספקות שירותי תוכנה/ניתוח נתונים לארגונים, ובארגונים עצמם ביחידת המחשב/בניתוח המידע הארגוני.

הבוגרים שלנו

דוד דסה

מעצב UI לאפליקציות ואינטרנט
טלי ביטר

טלי ביטר

מנתחת מערכות מידע בבנק הפועלים
מרינה ריאזנוב

מרינה ריאזנוב

מפתחת WEB בחברת Bizportal

הראל מועלם

מפתח אתרי WEB בחברת סימפלקס

מאור סרי ברסקי

רילוקשיין: בתפקיד Division Manager בחברת Playtech
גל פינץ

גל פינץ

חברת אקמאי - חברת הייטק בינלאומית
ניר מילר החוג למערכות מידע

ניר מילר

צוות פיתוח תוכנות מיחשוב במשרד עו"ד

שירות לסטודנטים

הסגל האקדמי

הסגל האקדמי

מורים מן החוץ

מורים מן החוץ

סגל עמית

סגל עמית

Secured By miniOrange