סיוע אקדמי

תפקיד היועצת הינו ללוות ולהדריך את הסטודנטים הלומדים בחוגים בסוגיות המאפיינות את החברה הערבית תוך ההתייחסות להיבטים תרבותיים ייחודיים. בנוסף, היועצת תפעל למיפוי צרכיהם של הסטודנטים מהחברה הערבית על מנת להבטיח אקלים לימודיים מיטביים במהלך התואר.

התוכנית נותנת מענה לכלל הסטודנטים מהחברה הערבית במטרה לסייע להם בהגשת עבודות כתובות. הסטודנטים ילמדו כללי כתיבה עבודה אקדמית ויקבלו סיוע ממנחה מומחה בהכנת העבודה, וכן ייעוץ והכוונה בכתיבה אקדמית בהתאם לכללי ה- APA המעודכנים ברמה אקדמית וללא שגיאות כתיב או תחביר. כמו כן, התוכנית תעניק לסטודנטים ארג כלים לכתיבת סמינריונים ומיומנויות בהצגה ברפרט.

מטרת הפרויקט הינה ליצור מפגש מעשיר מלמד וחוויתי לסטודנטים מהמגוון התרבותי בקמפוס לשם למידה וחקר משותף, על מנת לחזק את הערכים ההומניים המשותפים, להתבונן על השונה ולדון בלכידות. הסטודנטים המשתתפים בפרויקט זה ייהנו מהטבות ייחודיות כגון: עזרה בעיבוד וניתוח נתונים סטטיסטיים, שיטות מחקר, הדרכה בכתיבה אקדמית, הגהה ועריכה לשונית. בסוף הפרויקט הסטודנטים והמרצים המנחים ישתתפו בכנס שבו יוצגו המחקרים שלהם ויתקיים פאנל מלמד, מעשיר ומרתק על הפרויקט עם המרצים המנחים, אורחי חוץ ומשתתפים נוספים.

סדנה זו מיועדת לסטודנטים מהחברה הערבית שלומדים במכללה האקדמית עמק יזרעאל ומעוניינים לשפר את רמת הידע ומיומנויות הדיבור בשפה העברית. הסדנה מועברת על-ידי מנחה בעל ניסיון בתחום.

המכללה האקדמית עמק יזרעאל מאפשרת לעשות אבחונים בשפה הערבית לסטודנטים; בנוסף, היועץ נותן התאמות והנגשה לסטודנטים מאובחנים, מייעץ להם, מלווה אותם ותומך בהם מהפן האקדמי, הלימודי והנפשי.

תכנית זו מסייעת בהפנמת החומר הלימודי באמצעות קיום מערך תמיכה, ליווי ועזרה לימודית. לסטודנט מוצעות שתי אפשרויות: א) חניכה אישית/פרטנית; ב) חניכה קבוצתית. מערך התמיכה הלימודית ניתן בכל הקורסים הנלמדים במכללה. בנוסף, היחידה עובדת בשיתוף פעולה  עם חוגי הלימוד השונים וזאת על מנת לבנות קבוצות תגבור מיוחדות לקורסים קשים במיוחד.

להרשמה לשיעורי עזר לחצו >> 

סטודנטים הלומדים בחוג לכלכלה וניהול ומערכות מידע זכאים לקבל קופון גוול בעלות מסובסדת למשך שנה. הקופון מכיל קורסים מקוונים במקצועות של כל חוג. לקבלת הקופון יש לפנות למחלקת הדיקנט.

מתן ייעוץ, תמיכה וליווי לסטודנטים מהחברה הערבית בהיבטים האקדמיים והחברתיים. כמו כן, היועץ אחראי לאתר סטודנטים עם קשיים מיוחדים (אקדמיים, חברתיים, אישיים, בין אישיים, וכו') ולהציע להם מעטפת סיוע ותמיכה מותאמת אישית לפי הצרכים. כמו גם, היועץ מקיים מערך סדנאות מותאמות אישית לקבוצת סטודנטים לפי צרכים שעולים מן השטח.

בסדנא זו הסטודנטים ילמדו אסטרטגיות למידה וניהול זמן נכון לקראת תקופת הבחינות, שיטות למיפוי נושאי הקורס המרכזיים, ארגון יעיל של חומרי הלימוד, ניתוח שאלות לתרגול נושאי הקורס והיערכות מיטבית לתקופת הבחינות על ידי מנחה מתמחה בתחום.

באימון (קואצ'ינג – Coaching) לקשב וריכוז לומדים איך לנהל את הפרעת הקשב בתחומים השונים כגון: לימודים, זוגיות ומשפחה, עבודה, חברה ועוד, על מנת להתנהל בצורה שתקדם את המטרות והפוטנציאל שלנו. האימון מתרכז בשיפור ואימון התפקודים הניהוליים, ומאפשר התנהלות טובה יותר בתחומי החיים השונים.

אימון אקדמי מתאים לסטודנטים ותלמידים המעוניינים לשפר את תפקודם האקדמי ומסייע להם להתמודד בצורה מיטבית עם הלימודים ושאר תחומי החיים. האימון האקדמי מסייע למתמודדים עם הפרעת קשב ולקויות למידה להתמודד בצורה טובה יותר עם הלימודים.
באימון אקדמי עובדים על התנהלות יעילה במהלך הלימודים, כגון: ניהול זמן יעיל, התמודדות עם דחיינות, התארגנות וארגון. בנוסף לכך רוכשים אסטרטגיות למידה שמסייעות בתהליך הלמידה. האימון מסייע להתמודד עם חרדת בחינות ולנצל את הכישורים והיכולות של הלומד ולהובילו להצלחה.

ישנו קשר בין תחום הקריירה והתעסוקה להפרעת קשב וריכוז. לעיתים, בשל מאפייני הפרעת הקשב, אנשים מתקשים להגשים את עצמם בעבודה. האימון מאפשר לנו לפתח כלים ולהתמודד גם בתחום זה ולנהל את חיינו בצורה טובה יותר. האימון לקריירה כולל מציאת תחום התעסוקה המתאים, הכנה לראיון ולקבלה לעבודה ועד לפיתוח קריירה.

שירות אימון לאסטרטגיות למידה עם נירית אהרוני-מומחית ללמידה, הוראה מתקנת, אסטרטגיות למידה ברבי מלל ואנגלית, סיוע בניהול זמן, הכנה לבחינות, כתיבת עבודות וסמינריונים, כתיבה אקדמית, מענה על שאלות ועוד.

    רוצה לדבר עם יועץ הלימודים שלנו?

    כל השדות הם שדות חובה

    רוצה להתייעץ טלפונית? 8166*

    אפשר גם בווטסאפ