נקודות זכות

רשימת פרוייקטים עבור נקודות זכות

שני צעירים בספריהמהות הפרויקט: מתן סיוע ראשוני ומיידי לסטודנטים המשתמשים בשירותי הספרייה

מטרות הפרויקט: תגבור מערך הסיוע בספרייה בשעות העומס, לצורך מתן עזרה לסטודנטים הנתקלים בקשיים (חיפוש ספרים, בעיות בתפעול המערכות השונות, סיוע בשימוש סורק או מכונות צילום, מציאת סילבוסים אלקטרוניים וכו')

פרופיל הסטודנטים: סטודנטים לשנה ב' ומעלה במכללה, המתמצאים בספרייה ובשירותיה, אחראים, אמפטיים, שרותיים, ערים לצרכי האחר ונכונים לסייע.

מסגרת הפעילות:

 • היקף של כ – 3 שעות שבועיות, וסך הכל 45 שעות שנתיות
 • הסטודנטים יעברו הכשרה על ידי איש צוות מהספרייה לפני פתיחת שנת הלימודים
 • ימי ושעות הפעילות ייקבעו בהתאם לצרכי הספרייה ולמערכת השעות של הסטודנטים
 • פעילות בהיקף של 45 שעות שנתיות תמורת 2 נ"ז

לוגו מעין במדסרמהות הפעילות: אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בפרויקט המחבר בין סטודנטים יהודים וערבים דרך לימוד משותף.

זו ההזדמנות שלכם ללמוד באופן מהנה והדדי, ערבית מדוברת ולהשתפר בעברית אקדמית ובנוסף לקבל 2 נקודות זכות במקום קורס בחירה!

פרויקט "מעיין במדבר" הוא פרויקט ייחודי שנועד לגשר בין סטודנטים ערבים לסטודנטים יהודים באקדמיה. במסגרת הפרויקט תהיה לכם הזדמנות להכיר תרבות אחרת מקרוב לעזור זה לזה ולהבין את המשותף. פרויקט "מעיין במדבר" פועל מתוך אמונה בערכי דו קיום, רב תרבותיות ושותפות. אנו רואים בכך מחויבות לבניית חיים טובים בחברה הישראלית.

 

אז למה כדאי לכם להירשם?
ראשית אתם מקבלים 2 נקודות זכות על פעילות חברתית, ערכית ומהנה, במקום קורס בחירה !

בנוסף, הפרויקט מהווה הזדמנות לחוות למידה הדדית בין סטודנטים יהודים וערבים. הסטודנט היהודי יסייע לסטודנט הערבי עם אתגרי השפה העברית והסטודנט הערבי יסייע לו ללמוד ערבית מדוברת. זו הזדמנות נהדרת להכיר, לפגוש מקרוב וללמוד על התרבות האחרת.

 

מסגרת הפעילות: היקף הפרויקט הינו 45 שעות שנתיות: שעתיים שבועיות של מפגש לימוד ולמידה בין סטודנט יהודי-ערבי, ובתמורה לכך מקבלים 2 נקודות זכות לתואר.

לוגו אגודת הסטודנטים עמק יזרעאלמהות הפעילות: פרויקט חממה ל"יזמות וחדשנות חינוכית חברתית" הינו פרויקט בו זוכים הסטודנטיות והסטודנטים לקחת חלק משמעותי בפעילויות וקידום אגודת הסטודנטים. במסגרת פעילות האגודה, הסטודנטים ירכזו פרויקט ותפקיד אישי, יתנדבו בשאר מחלקות האגודה וייסעו לקדם את חיי החברה, האקדמיה וזכויות הסטודנטים בקמפוס. זאת בתמורה להכרה ב- 2 נקודות זכות במקום קורס בחירה.
הפעילות הינה הזדמנות לחבר באופן משמעותי בין הלימוד התיאורטי והלימוד המעשי, ליצור ולהשאיר חותם עבור האחר ולקחת חלק בקידום ושינוי החברה בה אנו פועלים. מסגרת הפעילות: 45 שעות השתתפות לאורך שנת הלימודים – מתוכם חלק עיקרי בתפקיד אליו יתקבלו הסטודנטים לאחר תקופת הראיונות והשיבוצים, התנדבות במחלקות האחרות של האגודה וסמינר פתיחת שנה של 3 שעות.העבודה במחלקות השונות באגודה יתנהלו באופן שוטף בהם יידרשו הסטודנטים לקדם פרויקט באגודה ולקחת חלק פעיל באירועי האגודה, הפסקות פעילות ונוכחות בישיבות שוטפות עם חברי האגודה.

לפרטים נוספים ויקי טייטלבאום
mailto:welfare@yvc.ac.il

לוגו עמותת אתגריםמהות הפרויקט: מתנדבים מלווים את פעילויות העמותה מיום היוסדה והינם שותפים מלאים להצלחות של חברי העמותה, לניצחון הרוח על הגוף ולמאמץ לשינוי פני החברה שלנו לחברה שבה אנשים עם מוגבלות משתלבים בחברה

הכללית בכבוד, מתוך תחושת ערך עצמי והכרה ביכולות.

ייחודה של ההתנדבות בעמותת אתגרים הוא בהיותה מנוף לשינוי עמדות וקטליזטור לשילוב חברתי אמיתי.

המתנדבים באתגרים הינם הכוח השקט ותרומתם והשפעתם אדירות.

מתנדבים שפוגשים אנשים עם מוגבלות זוכים לחוויה נדירה של נתינה ללא תנאי, חריגה מגבולות העצמי,

תחושת הגשמה וערך עצמי ויצירת שותפות בגובה העיניים.

פירוט קבוצות רלוונטיות להתנדבות (אזור צפון):

ריצה:

 • סל שיקום – ריצה נהריה אוכלוסייה: מתמודדים עם קשיים נפשיים. מהות ההתנדבות היא העבודה על התמדה, מוטיבציה והנעה. האימון כולל ציוותים של מתנדבים ומתמודדים וגם עבודה בקבוצה בהובלת מאמן מוסמך. מתקיים בכל יום רביעי בין השעות 18:00 – 19:30, בטיילת הצפונית, נהריה.
 • ריצה – עכו – אוכלוסייה: בוגרים עם מוגבלויות שונות. האימון כולל ציוותים של מתנדבים וחברים וגם עבודה בקבוצה בהובלת מאמן מוסמך. מתקיים בכל יום שני בין השעות 18:00 – 19:30, בעכו.
 • ריצה – כרמיאל – אוכלוסייה: בוגרים עם מוגבלויות שונות. האימון כולל ציוותים של מתנדבים וחברים וגם עבודה בקבוצה בהובלת מאמן מוסמך. מתקיים בכל יום שלישי/רביעי בין השעות 18:00 – 19:30, בפארק הגליל, כרמיאל.
 • ריצה – חיפה – אוכלוסייה: בוגרים עם מוגבלויות שונות. האימון כולל ציוותים של מתנדבים וחברים וגם עבודה בקבוצה בהובלת מאמן מוסמך. מתקיים בכל יום רביעי בין השעות 18:00 – 19:30/שישי בין השעות  08:00 – 09:30, בטיילת חוף נירוונה, חיפה.

 

אופניים:

1.     קבוצות אופניים – מועדון האופניים בנהלל. אופי הפעילות הנו תלוי קבוצה; חלקן רוכבות כדבוקה אחת ובחלקן הזוגות (מתנדב-חבר) יוצאים באופן עצמאי ונמצאים בתקשורת עם המדריך.

 • ימי ראשון, 16:00 – 19:15: חוג רכיבה לילדים. רכיבה על אופני טנדם וסינגל והליווי בהתאם (הובלת אופני טנדם/רכיבה על אופני סינגל).
 • ימי שלישי, 16:30 – 19:30: חוג רכיבה לבוגרים עם מוגבלויות שונות. רכיבה על אופניים שונים.
 • ימי שלישי 17:00 – 19:15: חוג רכיבה לילדים ונוער עם מוגבלויות שונות. רכיבה על אופני טנדם/סינגל/תלת והליווי בהתאם.
 • ימי שישי 06:30 – 09:30: חוג רכיבה לבוגרים עם מוגבלויות שונות.

 

2.     קבוצות אופניים – מועדון האופניים בקריית ביאליק.

 • ימי ראשון, 16:00 – 19:00: חוג רכיבה לילדים עם מוגבלויות שונות. רכיבה קבוצתית.
 • ימי שני, 16:30 – 19:30: חוג רכיבה לבוגרים עם מוגבלויות שונות.
 • ימי שישי, 06:30 – 09:30: חוג רכיבה לבוגרים עם מוגבלויות שונות.

 

טיולי אתגר – טיולי סופ"ש בשטח (מתקיימים אחת לחודש) בשימוש בעגלה ייעודית הנקראת גילגולון להנגשת הטיול לאדם עם מוגבלות פיזית

 • טיול אתגר בוגרים – טיול דו – יומי אחת לחודש בסוף שבוע ברחבי הארץ, ההתנדבות כוללת סחיבה ודחיפה של עגלת הגילגולון ועליה חבר עמותה עם מוגבלות, תרומה לאווירת הטיול ועוד.
 • טיול אתגר משפחות – טיול דו – יומי אחת לחודש לסוף שבוע ברחבי הארץ, ההתנדבות היא עם משפחות לילדים עם מוגבלות פיזית, אותם נושאים על הגילגולון בטבע.
 • הטיול המשלב – טיול בן כארבע שעות בימי שישי בבוקר אחת לחודש בארץ, לרוב בסביבות ירושלים, ההתנדבות היא בסחיבת ילדים על גילגולון ויצירת אווירה נעימה.

 

תהליך הרשמה להתנדבות ודרישות:

 1. הרשמה למערכת המתנדבים בקישור הבא: https://etgarim-system.org/etgarim/web/index.php/site/index יש ללחוץ על כפתור "הצטרפות" בתחתית העמוד, ו/או לחייג לנופר, מנהלת ההתנדבות: 054-5924868
 2. לגברים: יש להדפיס את הטפסים הרלוונטיים (מצורפים למייל), לגשת לכל תחנת משטרה ולהמציא אישור משטרה על היעדר עבירות מין.
 3.  ההתנדבות בעמותה היא לאנשים בכושר פיזי טוב, יכולת התמדה והכלה, בין הגילאים 16 – 85

 

מסגרת הפעילות: 45 שעות פעילות שנתיות תמורת 2 נ"ז, בין 2-4 שעות פעם בשבוע.

לוגו חברים לעת זקנהמהות הפעילות: עמותת מטב מפעילה תכנית אשר מטרתה לסייע ולאפשר לאזרחים ותיקים להמשיך ולגדל את חיות המחמד בביתם ובכך למנוע הזנחה ונטישה של בעלי החיים וזאת בשל הקושי הרב בטיפול השוטף בהם.
התוכנית "חברים לעת זקנה" הינה שיתוף פעולה בין עמותת מטב, המשרד לשוויון חברתי ומשרד החקלאות, המופעלת ע"י מערך מתנדבים המגיעים לבתי הקשישים, מארחים להם חברה ומסייעים להם בכל היבטי הטיפול בבעלי החיים. כך שלמעשה, מדובר בהפגת בדידות כפולה של הקשישים: הן על ידי היכולת לשמר את בעל החיים בביתם והן על ידי הגעת מתנדבים מידי שבוע.

מסגרת הפעילות: 45 שעות פעילות שנתיות תמורת 2 נ"ז.

לוגו עמותת דור לדור עפולהמהות הפעילות: מיזם נאמני בריאות הוקם על ידי עיריית עפולה בשיתוף עמותת "דור לדור" והמכללה. מטרתו היא בראש ובראשונה לקדם את מוגנות ובטיחות האנשים – בפרט מניעת נפילות בסביבת הבית וכן קידום תזונה נכונה, פעילות גופנית והפגת בדידות/קידום בטחון חברתי.

הסטודנט.ית יקבל/תקבל הכשרה במסגרת קורס פתיחה שיכלול 5 מפגשים עם אנשי מקצוע רלוונטיים, ויהיה/תהיה נאמן.ת בריאות ושילוב בקהילת התושבים המבוגרים המתגוררים בעפולה.

 

מסגרת הפעילות: 45 שעות פעילות שנתיות תמורת 2 נ"ז.

  רוצה לדבר עם יועץ הלימודים שלנו?

  כל השדות הם שדות חובה

  רוצה להתייעץ טלפונית? 8166*

  אפשר גם בווטסאפ